14:00 | FT | Chelsea 2 : 0 Leicester City |
16:30 | FT | Everton 2 : 2 Arsenal |
12:30 | FT | Hull City 1 : 1 Stoke City |
19:00 | FT | Sevilla FC 1 : 1 Valencia CF |
17:00 | FT | SD Eibar 1 : 0 Real Sociedad |
19:00 | FT | Celta Vigo 3 : 1 Getafe CF |
19:00 | FT | Barcelona 3 : 0 Elche CF |
21:00 | FT | Levante 0 : 2 Villarreal |
15:00 | FT | Guingamp 0 : 1 Marseille |
18:00 | FT | SC Bastia 1 : 0 Toulouse FC |
18:00 | FT | Lille 2 : 0 Lorient |
18:00 | FT | OGC Nice 1 : 3 Bordeaux |
18:00 | FT | Stade De Reims 0 : 2 SM Caen |
15:00 | FT | Saint-Etienne 0 : 0 Rennes |
19:00 | FT | FC Nantes 0 : 1 Monaco |
16:00 | FT | Maritimo 2 : 1 Academica |
19:30 | FT | Sporting Lisbon 1 : 0 Arouca |
16:00 | FT | Estoril 1 : 5 Rio Ave |
18:30 | FT | Boavista 0 : 1 Benfica |
18:00 | FT | Cercle Brugge 1 : 0 Lokeren |
16:30 | FT | Willem II 3 : 0 AZ Alkmaar |
17:45 | FT | Heerenveen 2 : 0 Excelsior |
12:30 | FT | Feyenoord 1 : 2 Utrecht |
12:30 | FT | NAC Breda 1 : 1 FC Twente |
14:45 | FT | Ajax 1 : 3 PSV Eindhoven |
14:00 | FT | St Johnstone 1 : 0 Aberdeen |
14:00 | FT | St Mirren FC 0 : 1 Dundee FC |
17:00 | FT | SV Ried 2 : 2 SV Grodig |
15:00 | FT | FC Slutsk 0 : 0 Dinamo Minsk |
19:00 | FT | Zadar 1 : 1 NK Istra 1961 |
17:00 | FT | Osijek 2 : 0 Hajduk Split |
09:30 | FT | Dynamo Moscow 2 : 0 FC Ural |
13:00 | FT | Mika 1 : 1 FC Urartu |
15:00 | FT | Ulisses 2 : 0 Ararat |
13:00 | FT | Gandzasar 1 : 0 Alashkert |
15:00 | FT | Pyunik 1 : 0 Shirak |
16:00 | FT | Nea Salamis 0 : 2 AEL |
14:00 | FT | GAIS 2 : 0 Varbergs BoIS |
17:30 | FT | AEK Athens 1 : 2 AS Roma |
16:00 | FT | Atalanta 2 : 0 Pisa |
18:30 | FT | Varese 1 : 0 Virtus Entella |
18:45 | FT | SSD Palermo 0 : 3 Modena |
18:45 | AET | Perugia 2 : 1 Spezia Calcio |
19:00 | FT | SSC Bari 1 : 2 AS Avellino |
17:00 | FT | Virtus Lanciano 0 : 1 Genoa |
18:30 | FT | Lazio 7 : 0 Bassano Virtus |
18:45 | FT | Cesena FC 1 : 0 Casertana |
18:45 | FT | Sampdoria 4 : 1 Calcio Como |
15:00 | FT | Elbasani 0 : 1 Skenderbeu |
15:00 | FT | Tirana 3 : 0 Apolonia Fier |
15:00 | FT | Vllaznia 1 : 2 FK Kukesi |
13:00 | FT | FK Baku 0 : 2 FK Gabala |
16:00 | FT | Keshla FK 5 : 1 Sumgayit FK |
17:00 | FT | CS Sfaxien 1 : 1 ES Setif |
15:00 | FT | Pribram 2 : 3 Bohemians 1905 |
15:00 | FT | Sigma Olomouc 0 : 2 Znojmo |
15:00 | FT | FK Kolin 1 : 4 Banik Sokolov |
13:00 | FT | Bronshoj BK 1 : 2 Viborg FF |
13:00 | FT | AC Horsens 0 : 1 Vendsyssel |
13:00 | FT | FC Fredericia 2 : 0 Skive IK |
16:00 | FT | Lyngby BK 0 : 0 Vejle BK |
14:00 | FT | Brentford 1 : 1 Birmingham |
14:00 | FT | Brighton 2 : 1 Bolton |
14:00 | FT | Derby County 5 : 1 Fulham |
14:00 | FT | Alfreton Town 2 : 3 Wrexham |
14:00 | FT | Southport 2 : 1 Altrincham |
14:00 | FT | Welling United 1 : 1 Woking |
14:00 | FT | Leyton Orient 0 : 0 Walsall |
14:00 | FT | Port Vale 0 : 2 Notts County |
14:00 | FT | Rochdale 1 : 1 Bristol City |
14:00 | FT | Exeter City 1 : 1 York City |
14:00 | FT | Boreham Wood 1 : 1 Bromley |
14:00 | FT | Wealdstone 1 : 2 Farnborough |
14:00 | FT | Harrogate Town 2 : 2 Barrow |
14:00 | FT | AFC Fylde 0 : 0 Guiseley |
15:30 | FT | MyPa 2 : 2 FC Lahti |
15:30 | FT | RoPS 0 : 2 IFK Mariehamn |
15:30 | FT | FC Jaro 3 : 3 FC Honka |
13:00 | FT | Ilves Tampere 1 : 0 JIPPO |
13:00 | FT | AC Oulu 1 : 1 FC KTP |
13:00 | FT | HIFK 1 : 1 PK-35 Vantaa |
12:00 | FT | Dijon FCO 1 : 0 AJ Auxerre |
11:30 | FT | SV Darmstadt 2 : 0 VfR Aalen |
12:00 | FT | Bochum II 2 : 3 RW Essen |
16:15 | FT | Veria FC 3 : 2 Xanthi |
16:15 | FT | Atromitos 1 : 0 Platanias |
16:15 | FT | PAOK Salonika 1 : 1 Kalloni |
14:30 | FT | Paksi FC 0 : 0 Ujpest FC |
17:00 | FT | Mezokovesd SE 3 : 1 FC Ajka |
14:00 | FT | HK 0 : 0 Throttur Reykjavik |
14:00 | FT | UMF Grindavik 1 : 1 Haukar |
16:30 | FT | Differdange 1 : 1 Dudelange |
16:30 | FT | Naxxar Lions 1 : 1 Balzan FC |
18:30 | FT | Hibernians FC 2 : 1 Qormi FC |
14:00 | FT | Dinamo-Auto 0 : 2 Costuleni |
14:00 | FT | Cliftonville 3 : 3 Glenavon |
14:00 | FT | Portadown 3 : 1 Crusaders FC |
13:00 | FT | Bryne FK 1 : 2 Ranheim |
16:00 | FT | Fredrikstad FK 0 : 0 Alta IF |
16:00 | FT | HamKam 2 : 3 Sandefjord |
16:00 | FT | Nest-Sotra 0 : 1 IL Hodd |
16:00 | FT | Valerenga 3 : 3 SK Brann |
13:30 | FT | Odds BK 4 : 1 IK Start |
16:00 | FT | Rosenborg 2 : 0 Sarpsborg 08 |
16:00 | FT | Sogndal 0 : 1 Lillestrom |
17:00 | FT | Molde 5 : 0 Aalesunds FK |
14:00 | FT | Porto B 1 : 1 Uniao Madeira |
16:00 | FT | Tondela 1 : 1 Atletico CP |
10:00 | FT | SC Farense 0 : 1 Santa Clara |
16:00 | FT | Freamunde 0 : 1 Maritimo B |
16:00 | FT | Chaves 2 : 1 Braga B |
16:00 | FT | Portimonense 0 : 0 Oriental |
15:00 | FT | Turnovo 2 : 1 Bregalnica |
16:00 | AET | SKCHF Sevastopol 1 : 0 Taganrog |
04:00 | FT | FC Sakhalin 0 : 4 Tom Tomsk |
13:00 | FT | FK Tosno 2 : 1 Sokol |
16:00 | FT | Anzhi 2 : 1 Krylia Sovetov |
14:00 | FT | Hibernian FC 0 : 1 Falkirk |
14:00 | FT | Stranraer 2 : 2 Brechin City |
14:00 | FT | Elgin City FC 1 : 0 Clyde FC |
15:00 | FT | Jagodina 3 : 1 Radnicki Nis |
15:00 | FT | Napredak 2 : 4 OFK Beograd |
15:00 | FT | Vozdovac 1 : 6 Rad |
17:00 | FT | Partizan 3 : 0 Donji Srem |
18:00 | FT | NK Maribor 3 : 0 NK Zavrc |
16:00 | FT | Luka Koper 0 : 1 NK Domzale |
16:00 | FT | NK Radomlje 0 : 3 NK Celje |
17:00 | FT | Osasuna 2 : 0 Barcelona B |
17:00 | FT | CD Mirandes 0 : 0 CD Lugo |
17:00 | FT | CE Sabadell 2 : 3 Real Betis |
18:00 | FT | SD Compostela 2 : 0 Burgos |
18:30 | FT | Zamora CF 2 : 3 Guijuelo |
16:45 | FT | UD Somozas 1 : 0 Real Aviles |
16:30 | FT | SD Huesca 2 : 1 Real Union |
17:00 | FT | CD Eldense 2 : 1 Hercules CF |
17:45 | FT | Cornella 0 : 0 UE Olot |
18:00 | FT | San Roque 0 : 1 CP Cacereno |
19:00 | FT | Cadiz CF 2 : 0 Real Betis B |
09:30 | FT | Cordoba B 1 : 1 La Roda |
17:30 | FT | Arroyo CP 1 : 0 Sevilla FC B |
18:00 | FT | RB Linense 0 : 0 UCAM Murcia |
18:30 | FT | CD El Palo 1 : 1 Lorca FC |
19:00 | FT | Lucena 2 : 2 Granada CF B |
15:30 | FT | Halmstads BK 1 : 1 Elfsborg |
15:30 | FT | AIK Fotboll 1 : 0 BK Hacken |
13:30 | FT | Newtown 1 : 2 Bala Town |
13:30 | FT | Tractor Sazi 4 : 2 Saba Qom |
13:30 | FT | Saipa FC 2 : 1 Naft Tehran |
14:40 | FT | Paykan FC 0 : 3 Esteghlal |
09:00 | FT | Avispa Fukuoka 1 : 0 Gifu |
11:00 | FT | Irtysh 1 : 1 Zhetysu |
13:00 | FT | Spartak Semey 0 : 0 FC Taraz |
15:00 | FT | Tobol 1 : 2 FC Atyrau |
13:00 | FT | Kazma 0 : 2 Al Arabi |
13:00 | FT | Yarmouk 0 : 0 Al Sahel |
15:20 | FT | Al-Nasr 0 : 0 Al-Shabab SC |
15:20 | FT | Khaitan 1 : 2 Al Sulaibikhat |
12:00 | FT | Chonburi FC 2 : 0 MuangThong |
13:00 | FT | Bangkok Glass 6 : 1 Tot SC |
16:00 | FT | RC Arba 0 : 1 CS Constantine |
16:45 | FT | MC Alger 3 : 1 ASO Chlef |
18:00 | FT | MO Bejaia 1 : 1 JS Saoura |
18:00 | FT | JS Kabylie 1 : 2 USM Alger |
15:00 | FT | Sewe Sport 3 : 0 Nkana |
00:00 | FT | Burlington 0 : 4 Kingston |
17:00 | FT | Belen FC 0 : 1 CS Cartagines |
21:00 | FT | Alianza 1 : 0 Atletico Marte |
01:00 | FT | CD Vida 1 : 2 CD Victoria |
22:00 | FT | CD Olimpia 4 : 0 CD Marathon |
22:30 | FT | Real Espana 5 : 0 CD Motagua |
22:00 | FT | Cruz Azul 2 : 1 Queretaro |
00:00 | FT | Monterrey 1 : 0 Club Puebla |
01:06 | FT | Pachuca FC 3 : 1 Atlas FC |
21:00 | FT | Necaxa 1 : 0 Lobos BUAP |
00:30 | FT | Godoy Cruz 0 : 4 River Plate |
21:30 | FT | Botafogo 1 : 0 Chapecoense |
00:00 | FT | Palmeiras 1 : 0 Coritiba FC |
19:00 | FT | Sao Paulo FC 2 : 1 Santos FC |
19:00 | FT | EC Vitoria 0 : 1 Figueirense |
19:00 | FT | Gremio 2 : 1 Corinthians |
19:00 | FT | Criciuma 0 : 2 Flamengo |
21:30 | FT | Atletico PR 0 : 0 EC Bahia |
21:30 | FT | Goias 0 : 1 Cruzeiro |
19:10 | FT | Nautico PE 2 : 1 America RN |
19:10 | FT | Avai FC 0 : 0 Santa Cruz FC |
00:00 | FT | ABC Natal 0 : 2 Vila Nova |
22:00 | FT | Emelec 5 : 0 El Nacional |
17:00 | FT | Mushuc Runa 1 : 0 Manta |
19:00 | FT | Juventud 0 : 1 Penarol |
18:00 | FT | Los Caimanes 2 : 1 Cienciano |
19:30 | FT | Barnechea 0 : 3 Colo Colo |