15:00 | FT | Stoke City 0 : 3 Everton |
15:00 | FT | Tottenham 1 : 0 Watford FC |
11:00 | FT | Levante 0 : 2 Barcelona |
15:00 | FT | Real Betis 1 : 0 Valencia CF |
17:15 | FT | Celta Vigo 1 : 1 Sevilla FC |
19:30 | FT | Granada CF 1 : 2 Real Madrid |
13:00 | FT | Monaco 1 : 0 OGC Nice |
16:00 | FT | Angers 0 : 3 Lyon |
19:00 | FT | SC Bastia 2 : 0 ESTAC Troyes |
19:00 | FT | SM Caen 0 : 2 Stade De Reims |
19:00 | FT | Toulouse FC 0 : 0 FC Nantes |
13:00 | FT | Lille 1 : 1 Rennes |
16:00 | FT | Bordeaux 1 : 4 Saint-Etienne |
17:00 | FT | Bologna FC 1 : 1 Fiorentina |
19:45 | FT | Genoa 0 : 0 Lazio |
14:00 | FT | Napoli 1 : 0 Carpi FC |
14:00 | FT | Frosinone 0 : 2 Juventus |
14:00 | FT | Sassuolo 2 : 2 SSD Palermo |
17:00 | FT | Atalanta 0 : 0 Empoli FC |
19:45 | FT | AS Roma 2 : 1 Sampdoria |
17:00 | FT | Galatasaray 0 : 0 Konyaspor |
11:30 | FT | Rizespor 1 : 1 Eskisehirspor |
17:00 | FT | Besiktas 4 : 0 Gaziantepspor |
20:45 | FT | Tondela 1 : 1 Guimaraes |
19:15 | FT | FC Porto 1 : 2 Arouca |
19:00 | FT | KV Kortrijk 1 : 1 Westerlo |
13:30 | FT | Club Brugge 1 : 0 KAA Gent |
19:00 | FT | Lokeren 0 : 1 KV Oostende |
17:30 | FT | ADO Den Haag 2 : 2 Roda JC |
18:45 | FT | Heerenveen 1 : 3 FC Twente |
11:30 | FT | Ajax 2 : 1 Feyenoord |
13:30 | FT | FC Groningen 2 : 0 Cambuur |
15:45 | FT | Utrecht 0 : 2 PSV Eindhoven |
15:00 | FT | St Johnstone 3 : 4 Aberdeen |
15:00 | FT | SCR Altach 2 : 2 Sturm Graz |
17:30 | FT | SV Grodig 0 : 1 Austria Wien |
17:30 | FT | SV Mattersburg 3 : 3 SV Ried |
12:00 | FT | SC Parndorf 0 : 3 Schwechat |
13:00 | FT | FC Ufa 3 : 3 Rad |
13:00 | FT | Sogndal 0 : 2 Floro SK |
14:00 | FT | Gyirmot 3 : 1 Novigrad |
16:00 | FT | Anzhi 0 : 2 Dynamo Moscow |
16:00 | FT | France U16 1 : 2 Germany U16 |
09:00 | FT | Israel U17 0 : 0 Russia U17 |
12:55 | FT | Al Taawon 3 : 1 Al-Faisaly |
15:20 | FT | Al Shabab Riyadh 3 : 1 Hajer |
15:50 | FT | Najran 2 : 2 Al Wehda |
12:00 | FT | Skenderbeu 3 : 1 FK Kukesi |
12:00 | FT | KF Laci 0 : 3 Tirana |
15:00 | FT | Teuta Durres 1 : 0 Vllaznia |
13:30 | FT | Keshla FK 0 : 1 FK Gabala |
13:00 | FT | Karmiotissa 2 : 0 Asil Lysi |
13:00 | FT | PAEEK 3 : 0 Elpida Xylofagou |
15:00 | FT | Reading 0 : 0 Wolverhampton |
15:00 | FT | Burnley FC 1 : 0 Hull City |
15:00 | FT | Fulham 1 : 1 Derby County |
15:00 | FT | Barrow 1 : 2 Cheltenham Town |
15:00 | FT | Lincoln City 3 : 0 Eastleigh |
15:00 | FT | Walsall 0 : 3 Millwall |
15:00 | FT | Barnsley FC 3 : 0 Bury FC |
15:00 | FT | Stevenage 0 : 1 Crawley Town |
15:00 | FT | Tamworth 1 : 2 Brackley Town |
15:00 | FT | Gateshead FC 1 : 0 AFC Fylde |
15:00 | FT | Workington 1 : 0 Oxford City |
16:30 | FT | KuPS 0 : 2 PS Kemi |
13:00 | FT | SC Wiedenbruck 0 : 1 SC Verl |
15:15 | FT | Veria FC 2 : 0 Kalloni |
15:15 | FT | Atromitos 1 : 0 AEK Athens |
13:00 | FT | AO Chania FC 3 : 0 Ergotelis |
14:00 | FT | Perugia 0 : 0 Spezia Calcio |
14:00 | FT | Salernitana 2 : 2 Pescara |
14:00 | FT | Ascoli 0 : 0 Latina Calcio |
16:30 | FT | Modena 0 : 0 Cesena FC |
14:00 | FT | Maceratese 1922 3 : 0 Rimini |
19:30 | FT | ACN Siena 2 : 1 AS Lucchese |
14:00 | FT | Pisa 2 : 0 Arezzo |
14:00 | FT | Lupa Roma 1 : 2 AC Prato |
14:00 | FT | Mantova 1911 0 : 2 Cremonese |
16:30 | FT | Pavia 2 : 0 Cuneo |
16:30 | FT | Pro Patria 2 : 2 Albinoleffe |
13:00 | FT | Padova 2 : 0 FeralpiSalo |
14:00 | FT | Alessandria 1 : 1 Lumezzane |
13:00 | FT | Ischia 2 : 0 Calcio Catania |
14:00 | FT | AS Melfi 0 : 1 Foggia Calcio |
16:30 | FT | US Catanzaro 0 : 1 Akragas |
16:30 | FT | Lecce 3 : 0 Martina Franca |
16:30 | FT | Matera 2 : 1 Casertana |
13:30 | FT | Genoa U19 3 : 0 Modena U19 |
13:00 | FT | Empoli U19 1 : 2 Palermo U19 |
15:00 | FT | Ards FC 4 : 0 Annagh United |
11:00 | FT | Santa Clara 1 : 2 CD Aves |
11:15 | FT | Famalicao 2 : 2 Gil Vicente |
15:00 | FT | Penafiel 1 : 1 Atletico CP |
15:00 | FT | Leixoes 1 : 2 Chaves |
15:00 | FT | Braga B 2 : 2 UD Oliveirense |
15:00 | FT | SC Farense 0 : 0 CD Mafra |
16:00 | FT | Benfica B 1 : 1 Varzim |
17:00 | FT | Freamunde 1 : 2 Porto B |
15:00 | FT | Montrose FC 2 : 2 East Fife |
15:00 | FT | Dumbarton FC 0 : 0 Dundee FC |
17:00 | FT | CD Tenerife 1 : 1 SD Huesca |
19:15 | FT | Elche CF 0 : 0 Numancia |
11:00 | FT | AD Alcorcon 3 : 3 Cordoba CF |
16:00 | FT | CD Lugo 1 : 4 CD Mirandes |
18:15 | FT | Osasuna 0 : 0 UD Almeria |
11:00 | FT | CD Lealtad 0 : 1 UD Somozas |
11:00 | FT | Coruxo FC 0 : 0 Izarra |
16:00 | FT | Guijuelo 1 : 0 Burgos |
16:00 | FT | SD Leioa 2 : 1 Socuellamos |
11:00 | FT | CD Ebro 0 : 0 Sestao River |
15:00 | FT | Talavera CF 0 : 4 Toledo |
17:00 | FT | Barcelona B 2 : 0 UE Olot |
11:00 | FT | CE Sabadell 0 : 1 Espanyol B |
11:00 | FT | Valencia CF B 1 : 0 Cornella |
15:30 | FT | San Roque 0 : 1 Lorca FC |
16:00 | FT | Cadiz CF 3 : 0 Marbella FC |
11:00 | FT | UD Melilla 1 : 1 Real Murcia |
16:00 | FT | RB Linense 1 : 0 Algeciras |
16:45 | FT | FC Lugano 2 : 5 Vaduz |
12:45 | FT | St. Gallen 1 : 2 FC Thun |
12:45 | FT | FC Zurich 0 : 1 FC Sion |
15:00 | FT | FC Basel 3 : 0 FC Luzern |
14:00 | FT | Elazigspor 3 : 1 Denizlispor |
16:30 | FT | Samsunspor 1 : 2 Karsiyaka |
11:00 | FT | Zaraspor 2 : 1 Sakaryaspor |
11:30 | FT | Derincespor 1 : 1 Kemerspor |
11:30 | FT | Bodrumspor 4 : 0 Manisa BBSK |
11:30 | FT | Ayvalikgucu 2 : 2 Payasspor |
11:30 | FT | Kozanspor 1 : 3 Silivrispor |
11:30 | FT | Sandiklispor 1 : 2 Çorum FK |
11:30 | FT | Karagumruk 2 : 2 Bucaspor |
11:30 | FT | Keciorengucu 1 : 1 Aydınspor |
11:00 | FT | Pazarspor 2 : 1 Sariyer SK |
11:30 | FT | Bayrampasaspor 0 : 0 BAKspor |
11:30 | FT | Pendikspor 1 : 1 Hatayspor |
11:30 | FT | Saba Qom 0 : 1 Rah Ahan FC |
12:30 | FT | Al Jazeera 2 : 1 Kfarsoum |
13:40 | FT | Al Arabi 5 : 2 Al Sahel |
13:30 | FT | Al Wakra SC 0 : 1 Al Khor SC |
12:20 | FT | Al Jeel 5 : 1 Al Taee Hail |
12:35 | FT | Al Shoalah 0 : 0 Al Mojzel |
13:00 | FT | Al Orubah 0 : 1 Al Ittifaq |
13:00 | FT | Dhamk 3 : 0 Al Draih |
12:40 | FT | Al Riyadh 1 : 1 Al Watani |
12:40 | FT | Al Feiha 2 : 1 Al Hazm |
13:05 | FT | Ohud Medina 0 : 0 Al Nojoom |
16:15 | FT | Al Nahdha 2 : 1 Al Baten |
16:30 | FT | DR Congo 3 : 0 Mali |
13:00 | FT | Guinea 1 : 2 Ivory Coast |
14:00 | FT | RC Arba 2 : 1 JS Saoura |
15:00 | FT | MC Oran 2 : 1 USM Alger |
12:30 | FT | Aswan FC 1 : 1 Ismaily SC |
17:45 | FT | ENPPI 1 : 1 Misr El-Maqasha |
15:00 | FT | US Temara 2 : 0 AS Sale |
00:30 | FT | Chalatenango 1 : 0 Pasaquina |
01:00 | FT | Aguila 0 : 0 Alianza |
21:00 | FT | FAS 1 : 0 UES |
01:00 | FT | CD Victoria 0 : 2 CD Vida |
21:30 | FT | Juticalpa 2 : 1 CD Olimpia |
01:00 | FT | Club Puebla 4 : 1 Atlas FC |
18:00 | FT | Pumas UNAM 1 : 1 Pachuca FC |
01:00 | FT | Celaya CF 3 : 1 Murcielagos |
18:00 | FT | Leones Negros 3 : 1 Coras FC |
00:00 | FT | Temperley 0 : 0 Boca Juniors |
20:00 | FT | San Telmo 2 : 1 CA Acassuso |
13:00 | FT | Santos FC 2 : 1 Ituano FC |
20:00 | FT | Aimore 1 : 2 Lajeadense |
19:00 | FT | URT 0 : 1 Villa Nova MG |
19:00 | FT | Tupi FC 0 : 1 Uberlandia |
19:00 | FT | Criciuma 2 : 1 Joinville EC |
19:00 | FT | Metropolitano 2 : 2 Brusque |
21:30 | FT | Camboriu 1 : 1 Avai FC |
12:00 | FT | Goias 1 : 0 Anapolina |
19:00 | FT | Anapolis 2 : 1 Goianesia EC |
19:00 | FT | Itumbiara 1 : 3 Atletico GO |
19:00 | FT | Trindade AC 0 : 1 Vila Nova |
19:00 | FT | CRAC 1 : 1 Aparecidense |
19:00 | FT | Itapipoca 1 : 1 Fortaleza |
19:00 | FT | Ceara SC 2 : 0 Tiradentes CE |
21:30 | FT | Rubio Nu 0 : 0 General Diaz |
20:00 | FT | Penarol 2 : 1 Cerro |
20:00 | FT | Danubio 2 : 1 Juventud |
01:00 | FT | Cobresal 2 : 3 Palestino |
17:00 | FT | Delfin 2 : 0 LDU Quito |
21:00 | FT | Fuerza Amarilla 2 : 1 Aucas |
14:00 | FT | Tubize 2 : 1 Royal Antwerp |