Moldova Soccer, Football results
Today
Live Now
Results
My Livescore
Tomorrow
Yesterday
Teams
Competitions
Women's
News
Livescore
›
Live Score Moldova
England
Italy
France
Germany
Spain
Greece
Portugal
Youth Results
Europe (A-L) +
Albania
Andorra
Armenia
Austria
Azerbaijan
Belarus
Belgium
Bosnia-Herzegovina
Bulgaria
Croatia
Cyprus
Czech Republic
Denmark
England
Estonia
Faroe Islands
Finland
France
Georgia
Germany
Greece
Hungary
Iceland
Ireland
Israel
Italy
Kazakhstan
Latvia
Lithuania
Luxembourg
Europe (M-Z) +
Macedonia
Malta
Moldova
Montenegro
Northern Ireland
Netherlands
Norway
Poland
Portugal
Romania
Russia
San Marino
Scotland
Serbia
Slovakia
Slovenia
Spain
Sweden
Switzerland
Turkey
Ukraine
Wales
America +
Argentina
Bolivia
Brazil
Canada
Chile
Colombia
Costa Rica
Ecuador
El Salvador
Guatemala
Honduras
Mexico
Paraguay
Peru
Uruguay
USA
Venezuela
Asia +
Bahrain
Hong Kong
India
Iran
Japan
Kuwait
Lebanon
Malaysia
Qatar
Saudi Arabia
Singapore
Syria
South Korea
Thailand
U.A.E.
Uzbekistan
Africa +
Algeria
Cameroon
Egypt
Kenya
Mali
Morocco
Nigeria
Senegal
South Africa
Tunisia
Oceania +
Australia
New Zealand
Today
Live
Finished
Favourites
Yesterday
Tomorrow
Competitions
Moldova Super Liga, Championship Group
Moldova Super Liga, Relegation Group
Moldova Liga 1, Phase 2
Moldova
Moldova Super Liga, Championship Group
Standings
13:00
FT
CSF Balti
1 : 0
FC Milsami
14:00
FT
Sheriff Tiraspol
1 : 1
FC Petrocub
12:00
FT
Dacia-Buiucani
0 : 2
Zimbru Chisinau
13:00
FT
FC Milsami
0 : 0
Zimbru Chisinau
14:00
FT
FC Petrocub
5 : 0
CSF Balti
12:00
FT
Sheriff Tiraspol
1 : 1
Dacia-Buiucani
Moldova Super Liga, Relegation Group
Standings
12:00
FT
FC Floresti
3 : 0
Speranta Drochia
13:00
FT
FC Saxan
0 : 3
Univer-Oguzsport
13:00
FT
Victoria Bardar
4 : 1
Sparta Selemet
13:00
-
Victoria Bardar
- : -
Sparta Chisinau
H2H
12:00
FT
FC Floresti
4 : 0
Victoria Bardar
12:00
FT
Speranta Drochia
0 : 2
FC Saxan
12:00
FT
Univer-Oguzsport
1 : 1
Sparta Chisinau
Moldova Liga 1, Phase 2
Standings
13:00
FT
Falesti
2 : 1
FC Olimp Comrat
13:00
AW
Real Succes FC
3 : 0
Dinamo-Auto
13:00
FT
Sheriff Tiraspol II
6 : 1
Ungheni
12:00
AW
Dinamo-Auto
0 : 3
Falesti
12:00
FT
Sheriff Tiraspol II
3 : 0
Iskra Stal Ribnita
12:00
FT
Ungheni
2 : 1
Real Succes FC