15:00 | FT | Arsenal 3 : 0 Burnley FC |
15:00 | FT | Everton 0 : 0 Swansea City |
16:00 | FT | Aston Villa 1 : 2 Tottenham |
16:30 | FT | 1. FC Koln 0 : 1 SC Freiburg |
15:00 | FT | Granada CF 0 : 4 Real Madrid |
19:00 | FT | Barcelona 0 : 1 Celta Vigo |
16:00 | FT | Villarreal 1 : 3 Valencia CF |
18:00 | FT | Levante 2 : 1 UD Almeria |
20:00 | FT | Elche CF 2 : 1 RCD Espanyol |
19:00 | FT | Guingamp 1 : 0 SC Bastia |
19:00 | FT | Lille 1 : 1 Saint-Etienne |
19:00 | FT | FC Metz 3 : 2 SM Caen |
19:00 | FT | OGC Nice 1 : 3 Lyon |
13:00 | FT | FC Nantes 1 : 1 Rennes |
16:00 | FT | Bordeaux 2 : 1 Toulouse FC |
14:00 | FT | Napoli 2 : 0 AS Roma |
17:00 | FT | Empoli FC 0 : 2 Juventus |
19:45 | FT | Parma FC 2 : 0 Inter Milan |
14:00 | FT | Chievo Verona 0 : 0 Sassuolo |
14:00 | FT | Sampdoria 3 : 1 Fiorentina |
14:00 | FT | Torino FC 0 : 0 Atalanta |
14:00 | FT | Udinese Calcio 2 : 4 Genoa |
19:45 | FT | AC Milan 0 : 2 SSD Palermo |
14:00 | FT | Bursaspor 3 : 0 Sivasspor |
17:00 | FT | Besiktas 0 : 2 Fenerbahce |
16:00 | FT | Penafiel 1 : 2 Estoril |
16:00 | FT | Maritimo 1 : 2 Moreirense |
16:00 | FT | Gil Vicente 1 : 1 Arouca |
19:15 | FT | Academica 1 : 1 Braga |
13:30 | FT | Anderlecht 1 : 1 Lokeren |
13:30 | FT | K Lierse SK 0 : 1 KAA Gent |
17:30 | FT | Ajax 4 : 0 FC Dordrecht |
18:45 | FT | Feyenoord 2 : 0 PEC Zwolle |
18:45 | FT | FC Twente 2 : 0 Heerenveen |
11:30 | FT | Utrecht 3 : 1 Vitesse Arnhem |
13:30 | FT | Willem II 1 : 1 Cambuur |
13:30 | FT | AZ Alkmaar 3 : 3 Excelsior |
15:45 | FT | FC Groningen 1 : 0 NAC Breda |
17:30 | FT | SV Ried 1 : 0 Wolfsberger AC |
15:30 | FT | SCR Altach 2 : 0 Rapid Wien |
12:30 | FT | Zeljeznicar 1 : 2 Sarajevo |
18:00 | FT | Slaven Belupo 1 : 1 Rijeka |
14:00 | FT | Osijek 1 : 0 NK Zagreb |
18:00 | FT | Zadar 0 : 3 Hajduk Split |
14:00 | FT | Lausanne Sport 1 : 0 FC Wil |
13:00 | FT | OB Odense 3 : 1 Hobro IK |
17:30 | FT | Brondby IF 1 : 0 Randers FC |
12:10 | FT | Ulisses 5 : 1 Alashkert |
10:40 | FT | Mika 3 : 1 Ararat |
13:00 | FT | Pyunik 1 : 0 FC Urartu |
16:00 | FT | AEL 2 : 3 Ermis Aradippou |
14:00 | FT | Husqvarna FF 0 : 1 Syrianska |
14:00 | FT | Oster IF 0 : 2 Degerfors IF |
14:00 | FT | Assyriska FF 1 : 1 GAIS |
14:00 | FT | IFK Varnamo 0 : 6 Sirius |
14:00 | FT | FC Ternopil 3 : 2 FC Sumy |
15:00 | FT | Bahrain 2 : 2 Korea DPR |
15:00 | FT | France U16 3 : 3 Japan U16 |
12:00 | FT | Uruguay U17 4 : 1 Peru U17 |
10:00 | FT | Sagan Tosu 2 : 1 Vissel Kobe |
12:00 | FT | Elbasani 0 : 2 FK Kukesi |
12:00 | FT | Vllaznia 1 : 2 Teuta Durres |
12:00 | FT | KF Laci 0 : 2 Skenderbeu |
11:30 | FT | FK Gabala 1 : 1 FK Baku |
12:00 | FT | Sumgayit FK 0 : 0 Keshla FK |
18:15 | FT | ES Setif 1 : 1 AS Vita Club |
13:00 | FT | FC Gomel 0 : 1 Torpedo Belaz |
11:00 | FT | FC Minsk 2 : 1 Neman Grodno |
16:00 | FT | Slavia Prague 3 : 2 Pribram |
16:00 | FT | Brno 0 : 1 Slovacko |
17:00 | FT | SFC Opava 3 : 1 Fastav Zlin |
13:00 | FT | Znojmo 0 : 2 MFK Karvina |
16:30 | FT | Banik Most 2 : 1 Varnsdorf |
12:00 | FT | Lyngby BK 2 : 0 FC Roskilde |
14:00 | FT | Vejle BK 0 : 4 Vendsyssel |
14:00 | FT | AC Horsens 2 : 2 Skive IK |
14:30 | FT | Viborg FF 3 : 0 AGF Aarhus |
14:30 | FT | AB Copenhagen 2 : 0 HB Koge |
15:00 | FT | Blackburn 3 : 1 Reading |
15:00 | FT | Blackpool 0 : 2 Ipswich Town |
15:00 | FT | Brentford 2 : 1 Derby County |
15:00 | FT | Watford FC 3 : 1 Millwall |
15:00 | FT | Wigan Athletic 3 : 3 Fulham |
15:00 | FT | Braintree Town 0 : 0 Woking |
15:00 | FT | Eastleigh 3 : 2 Chester FC |
15:00 | FT | Grimsby Town 3 : 0 Dartford |
15:00 | FT | Welling United 1 : 2 Barnet |
15:00 | FT | Wrexham 0 : 0 Halifax Town |
15:00 | FT | Notts County 1 : 2 Walsall |
15:00 | FT | Exeter City 1 : 1 Luton Town |
15:00 | FT | Barrow 1 : 0 Guiseley |
15:00 | FT | Bradford PA 2 : 4 Tamworth |
12:00 | Pen | HJK Helsinki 5 : 3 Inter Turku |
13:00 | FT | Niort FC 1 : 4 Nancy |
10:00 | FT | WIT Georgia 2 : 3 Zestafoni |
13:00 | FT | FC Homburg 2 : 1 TuS Koblenz |
13:00 | FT | FC Kray 1 : 2 KFC Uerdingen |
13:00 | FT | FC Hennef 05 0 : 4 RW Essen |
13:00 | FT | Platanias 0 : 0 PAS Giannina |
15:15 | FT | Veria FC 2 : 2 Panionios |
15:15 | FT | Panaitolikos FC 5 : 2 Xanthi |
13:00 | FT | Acharnaikos 1 : 2 AEK Athens |
17:00 | FT | Lombard Papa 0 : 2 Debrecen |
19:00 | FT | Ferencvaros 0 : 0 Paksi FC |
15:30 | FT | MTK Budapest 0 : 1 Ujpest FC |
12:30 | FT | FC Ajka 2 : 0 Soroksar |
14:00 | FT | Szolnoki MAV 3 : 2 Siofok |
14:00 | FT | Pescara 1 : 2 Spezia Calcio |
14:00 | FT | Pro Vercelli 3 : 0 SSC Bari |
14:00 | FT | Trapani 3 : 2 Brescia Calcio |
14:00 | FT | Crotone 2 : 1 Perugia |
14:00 | FT | AS Livorno 3 : 2 Bologna FC |
17:00 | FT | Varese 2 : 1 Modena |
14:00 | FT | AC Prato 3 : 1 Forli FC |
15:00 | FT | Spal 0 : 3 L'Aquila |
18:30 | FT | Pisa 1 : 0 San Marino Calcio |
13:30 | FT | Savona FBC 1 : 0 Carrarese |
15:00 | FT | Ascoli 1 : 0 US Pontedera |
17:00 | FT | AC Tuttocuoio 0 : 2 Ancona |
13:30 | FT | Pavia 1 : 1 Sassari Torres |
15:00 | FT | Renate 1 : 3 Novara Calcio |
18:30 | FT | Real Vicenza 1 : 1 Cremonese |
10:00 | FT | Venezia 2 : 1 Giana Erminio |
13:30 | FT | Alessandria 1 : 0 Arezzo |
15:00 | FT | Monza Calcio 3 : 0 Lumezzane |
14:00 | FT | Casertana 3 : 1 Ischia |
16:00 | FT | Juve Stabia 2 : 0 Lupa Roma |
15:00 | FT | Matera 1 : 2 Salernitana |
17:00 | FT | Lecce 1 : 0 Cosenza Calcio |
12:00 | FT | FC Jurmala 1 : 7 Skonto Riga |
15:00 | FT | Kaerjeng 2 : 2 Rumelange |
15:00 | FT | Dudelange 0 : 2 Fola Esch |
15:00 | FT | Jeunesse Esch 2 : 2 Hostert |
15:15 | FT | Balzan FC 0 : 2 Valletta FC |
15:15 | FT | Mosta FC 0 : 5 Hibernians FC |
12:00 | FT | FC Bălți 1 : 2 FC Veris |
15:30 | FT | Den Bosch 0 : 1 TOP Oss |
13:30 | FT | Achilles 29 0 : 4 Roda JC |
15:00 | FT | Glenavon 1 : 2 Linfield FC |
15:00 | FT | Glentoran FC 4 : 0 Ballymena |
11:00 | FT | Honefoss BK 1 : 0 Alta IF |
11:00 | FT | IL Hodd 0 : 3 Bryne FK |
11:00 | FT | Mjondalen IF 1 : 1 Baerum SK |
11:00 | FT | HamKam 1 : 4 Tromso |
11:00 | FT | Ranheim 2 : 4 Strommen IF |
17:00 | FT | SK Brann 2 : 1 Sogndal |
17:00 | FT | Lillestrom 4 : 0 Bodo/Glimt |
17:00 | FT | Stabaek 0 : 1 FK Haugesund |
17:00 | FT | Aalesunds FK 4 : 1 Valerenga |
17:00 | FT | Stromsgodset IF 2 : 0 Molde |
17:00 | FT | Odds BK 0 : 1 Rosenborg |
17:00 | FT | Viking FK 1 : 0 Sarpsborg 08 |
17:00 | FT | IK Start 3 : 3 Sandnes Ulf |
15:00 | FT | Braga B 0 : 0 Santa Clara |
15:00 | FT | Tondela 4 : 2 Oriental |
15:00 | FT | Olhanense 2 : 0 Portimonense |
15:00 | FT | Freamunde 0 : 0 SC Farense |
15:00 | FT | UD Oliveirense 1 : 0 Leixoes |
15:00 | FT | Trofense 1 : 1 Uniao Madeira |
16:00 | FT | Benfica B 1 : 2 Beira Mar |
18:00 | FT | Chaves 0 : 0 Porto B |
12:30 | FT | FK Renova 1 : 0 KF Shkendija |
11:00 | FT | Tyumen 2 : 1 Volga |
15:00 | FT | Spartans FC 2 : 0 Clyde FC |
15:00 | FT | Peterhead FC 0 : 1 Stranraer |
12:00 | FT | Rad 1 : 2 Crvena Zvezda |
12:30 | FT | Donji Srem 2 : 3 Jagodina |
18:00 | FT | Partizan 1 : 0 FK Vojvodina |
16:00 | FT | NK Radomlje 1 : 2 NK Zavrc |
16:00 | FT | Luka Koper 1 : 0 NK Krka |
15:00 | FT | Real Mallorca 2 : 1 CD Lugo |
11:00 | FT | Osasuna 3 : 2 Real Betis |
15:45 | FT | Coruxo FC 0 : 3 Zamora CF |
16:00 | FT | Burgos 1 : 2 Racing Ferrol |
16:00 | FT | Real Oviedo 4 : 0 CD Lealtad |
16:00 | FT | UD Somozas 0 : 2 UP Langreo |
17:00 | FT | SD Leioa 1 : 0 Conquense |
11:00 | FT | Getafe CF II 1 : 1 Toledo |
11:00 | FT | L'Hospitalet 1 : 1 UE Olot |
11:00 | FT | Elche B 2 : 1 Espanyol B |
11:00 | FT | La Roda 3 : 2 UD Melilla |
11:00 | FT | Cordoba B 1 : 1 CD El Palo |
11:00 | FT | Arroyo CP 2 : 1 Lucena |
16:00 | FT | Marbella FC 1 : 0 Lorca FC |
16:00 | FT | Cadiz CF 4 : 0 San Roque |
12:00 | FT | Kalmar FF 1 : 1 AIK Fotboll |
12:00 | FT | Falkenbergs FF 1 : 1 Mjallby |
12:00 | FT | Orebro SK 5 : 2 BK Hacken |
12:00 | FT | Atvidaberg FF 2 : 1 Malmo FF |
16:45 | FT | FC Zurich 2 : 3 FC Luzern |
12:45 | FT | Young Boys 0 : 1 Vaduz |
12:45 | FT | FC Sion 2 : 2 FC Aarau |
15:00 | FT | St. Gallen 1 : 0 FC Thun |
12:00 | FT | Antalyaspor 2 : 1 Bucaspor |
11:30 | FT | Karsiyaka 1 : 2 Samsunspor |
13:00 | FT | Boluspor 2 : 2 Giresunspor |
13:00 | FT | Adanaspor 0 : 3 Altinordu FK |
14:00 | FT | Alanyaspor 1 : 3 Ankaraspor |
11:00 | FT | Arsinspor 0 : 1 Golcukspor |
11:30 | FT | Derincespor 0 : 3 Eyupspor |
11:30 | FT | Çorum FK 1 : 0 Catalcaspor |
11:30 | FT | Tire 1922 1 : 0 Kirikhanspor |
11:00 | FT | Duzyurtspor 0 : 2 Goztepe |
11:30 | FT | BAKspor 0 : 2 Kirklarelispor |
11:30 | FT | Hatayspor 0 : 1 Inegolspor |
11:30 | FT | Aydınspor 2 : 1 Umraniyespor |
14:30 | FT | Rhyl FC 0 : 1 Bala Town |
14:00 | FT | That Ras 1 : 0 Al Faisaly |
13:30 | FT | Racing Beirut 0 : 1 Al Ahed |
11:00 | FT | Chonburi FC 1 : 1 Tot SC |
15:00 | FT | MC El Eulma 1 : 2 USM Alger |
15:00 | FT | USM Bel Abbes 1 : 0 MC Oran |
17:00 | FT | MO Bejaia 2 : 0 RC Arba |
12:45 | FT | ENPPI 4 : 1 Pyramids FC |
17:30 | FT | Wadi Degla 3 : 1 El Raja |
13:30 | FT | AS Djerba 1 : 2 CA Bizertin |
13:30 | FT | AS Marsa 3 : 2 EGS Gafsa |
13:30 | FT | CS Sfaxien 3 : 1 US Monastir |
20:30 | FT | Belen FC 1 : 0 Limon |
00:00 | FT | FAS 2 : 0 Aguila |
21:00 | FT | Atletico Marte 2 : 2 Alianza |
21:30 | FT | Santa Tecla 0 : 0 UES |
20:30 | FT | Guastatoya 1 : 1 Coatepeque |
00:00 | FT | Xelaju MC 0 : 1 Marquense |
21:30 | FT | CD Marathon 3 : 1 CD Motagua |
22:00 | FT | CD Olimpia 2 : 1 Real Espana |
23:00 | FT | Club Puebla 1 : 1 Pachuca FC |
00:00 | FT | Tigres UANL 1 : 0 Queretaro |
01:05 | FT | Club Leon 4 : 0 Atlas FC |
02:00 | FT | Chiapas FC 0 : 0 Cruz Azul |
00:00 | FT | Atlante 2 : 1 Necaxa |
21:30 | FT | Gremio 1 : 0 EC Vitoria |
21:30 | FT | Goias 0 : 2 Fluminense |
19:00 | FT | Cruzeiro 2 : 1 Botafogo |
19:00 | FT | Criciuma 1 : 2 Sao Paulo FC |
21:30 | FT | Flamengo 3 : 0 Chapecoense |
22:00 | FT | EC Bahia 0 : 1 Palmeiras |
19:20 | FT | Icasa 3 : 1 Nautico PE |
23:00 | FT | Boa Esporte 3 : 1 Ceara SC |
16:30 | FT | El Nacional 2 : 1 Olmedo |
18:30 | FT | Manta 2 : 1 Deportivo Cuenca |
20:00 | FT | Mushuc Runa 1 : 1 LDU Loja |
22:00 | FT | Emelec 0 : 1 LDU Quito |
19:30 | FT | Tacuarembo FC 0 : 0 Danubio |
20:00 | FT | Penarol 2 : 3 Rampla Juniors |
20:30 | FT | Metropolitanos 1 : 0 Zulia |
21:30 | FT | Caracas FC 3 : 2 Carabobo FC |
15:30 | FT | San Simon 1 : 0 Ayacucho FC |
21:00 | FT | Alianza Lima 5 : 0 Cienciano |
21:00 | FT | Huachipato 2 : 0 Cobreloa |
18:30 | FT | Cobresal 0 : 1 Colo Colo |
19:00 | FT | KAS Eupen 1 : 1 Roeselare |
19:00 | FT | Sint-Truiden 3 : 1 KSK Heist |
19:00 | FT | Tubize 3 : 0 Woluwe Zaventem |
14:00 | FT | Royal Antwerp 2 : 2 ASV Geel |
14:00 | FT | Eendracht Aalst 0 : 1 Mons |