Romania Soccer, Football results
Today
Live Now
Results
My Livescore
Tomorrow
Yesterday
Teams
Competitions
Women's
News
Livescore
›
Live Score Romania
England
Italy
France
Germany
Spain
Greece
Portugal
Youth Results
Europe (A-L) +
Albania
Andorra
Armenia
Austria
Azerbaijan
Belarus
Belgium
Bosnia-Herzegovina
Bulgaria
Croatia
Cyprus
Czech Republic
Denmark
England
Estonia
Faroe Islands
Finland
France
Georgia
Germany
Greece
Hungary
Iceland
Ireland
Israel
Italy
Kazakhstan
Latvia
Lithuania
Luxembourg
Europe (M-Z) +
Macedonia
Malta
Moldova
Montenegro
Northern Ireland
Netherlands
Norway
Poland
Portugal
Romania
Russia
San Marino
Scotland
Serbia
Slovakia
Slovenia
Spain
Sweden
Switzerland
Turkey
Ukraine
Wales
America +
Argentina
Bolivia
Brazil
Canada
Chile
Colombia
Costa Rica
Ecuador
El Salvador
Guatemala
Honduras
Mexico
Paraguay
Peru
Uruguay
USA
Venezuela
Asia +
Bahrain
Hong Kong
India
Iran
Japan
Kuwait
Lebanon
Malaysia
Qatar
Saudi Arabia
Singapore
Syria
South Korea
Thailand
U.A.E.
Uzbekistan
Africa +
Algeria
Cameroon
Egypt
Kenya
Mali
Morocco
Nigeria
Senegal
South Africa
Tunisia
Oceania +
Australia
New Zealand
Today
Live
Finished
Favourites
Yesterday
Tomorrow
Competitions
Romania Liga 1, Championship Group
Romania Liga 1, Relegation Group
Romania National Cup
Romania Liga 2, Promotion Group
Romania Liga 2, Relegation Group
Romania Liga 3, Serie 1, Promotion Group
Romania Liga 3, Serie 1, Relegation Group
Romania Liga 3, Serie 2, Promotion Group
Romania Liga 3, Serie 2, Relegation Group
Romania Liga 3, Serie 3, Promotion Group
Romania Liga 3, Serie 3, Relegation Group
Romania Liga 3, Serie 4, Promotion Group
Romania Liga 3, Serie 4, Relegation Group
Romania Liga 3, Serie 5, Promotion Group
Romania Liga 3, Serie 5, Relegation Group
Romania Liga 3, Serie 6, Promotion Group
Romania Liga 3, Serie 6, Relegation Group
Romania Liga 3, Serie 7, Promotion Group
Romania Liga 3, Serie 7, Relegation Group
Romania Liga 3, Serie 8, Promotion Group
Romania Liga 3, Serie 8, Relegation Group
Romania Liga 3, Serie 9, Promotion Group
Romania Liga 3, Serie 9, Relegation Group
Romania Liga 3, Serie 10, Promotion Group
Romania Liga 3, Serie 10, Relegation Group
Romania Romanian Cup Women
Romania Superliga, Championship Group - Women
Romania Superliga, Relegation Group - Women
Romania
Romania Liga 1, Championship Group
Standings
18:45
-
CS Universitatea Craiova
- : -
CFR Cluj
18:45
-
Sepsi
- : -
Steaua Bucharest
16:00
-
Farul Constanta
- : -
Rapid Bucharest
16:00
-
Sepsi
- : -
CS Universitatea Craiova
17:30
-
Steaua Bucharest
- : -
Rapid Bucharest
17:30
-
Farul Constanta
- : -
CFR Cluj
17:30
FT
Rapid Bucharest
0 : 1
Sepsi
18:00
FT
CFR Cluj
0 : 1
Steaua Bucharest
17:30
FT
CS Universitatea Craiova
1 : 2
Farul Constanta
Romania Liga 1, Relegation Group
Standings
16:00
-
FC Hermannstadt
- : -
Petrolul Ploiesti
13:45
-
FC UTA Arad
- : -
Otelul Galati
13:45
-
Universitatea Cluj
- : -
CSMS Iaşi
16:30
-
FC Botosani
- : -
Dinamo Bucharest
14:00
-
FC Voluntari
- : -
FC U Craiova 1948
16:00
-
Petrolul Ploiesti
- : -
FC UTA Arad
13:00
-
Otelul Galati
- : -
Universitatea Cluj
14:30
-
FC U Craiova 1948
- : -
Dinamo Bucharest
12:00
-
CSMS Iaşi
- : -
FC Voluntari
14:30
-
FC Hermannstadt
- : -
FC Botosani
15:15
FT
Dinamo Bucharest
1 : 0
CSMS Iaşi
10:30
FT
FC Botosani
4 : 1
FC U Craiova 1948
18:30
FT
Universitatea Cluj
1 : 2
Petrolul Ploiesti
14:00
FT
FC Voluntari
1 : 1
Otelul Galati
14:30
FT
FC UTA Arad
1 : 3
FC Hermannstadt
Romania National Cup
17:30
-
Otelul Galati
- : -
Universitatea Cluj
16:00
FT
CS Hunedoara
3 : 1
FC Voluntari
Romania Liga 2, Promotion Group
Standings
16:00
-
CS Mioveni
- : -
Unirea Slobozia
14:00
-
FC Buzau
- : -
CS Hunedoara
14:00
-
Viitorul Selimbar
- : -
FK Miercurea
10:30
-
FC Buzau
- : -
FK Miercurea
08:00
-
Viitorul Selimbar
- : -
Unirea Slobozia
09:30
-
CS Hunedoara
- : -
CS Mioveni
14:30
FT
CS Mioveni
0 : 0
Viitorul Selimbar
08:00
FT
Unirea Slobozia
1 : 1
FC Buzau
09:00
FT
FK Miercurea
2 : 1
CS Hunedoara
16:00
FT
FC Buzau
0 : 0
Viitorul Selimbar
16:00
FT
CS Hunedoara
1 : 0
Unirea Slobozia
14:00
FT
FK Miercurea
1 : 1
CS Mioveni
Romania Liga 2, Relegation Group
Standings
08:00
-
Ceahlăul Piatra Neamț
- : -
CSM Alexandria
08:00
-
CS Metaloglobus
- : -
Unirea Dej
08:00
-
CS Tunari
- : -
Concordia Chiajna
08:00
-
CSM Slatina
- : -
Viitorul Targu Jiu
08:00
-
FC Arges
- : -
Scolar Resita
08:00
-
FC Chindia Targoviste
- : -
CSA Steaua Bucarest
08:00
FT
Concordia Chiajna
3 : 2
CSM Slatina
08:00
FT
CSA Steaua Bucarest
4 : 1
Progresul Spartac
08:00
FT
CSM Alexandria
0 : 2
FC Arges
08:00
FT
Scolar Resita
2 : 1
CS Metaloglobus
08:00
FT
Unirea Dej
2 : 0
FC Dumbravita
08:00
FT
Viitorul Targu Jiu
1 : 0
FC Chindia Targoviste
Romania Liga 3, Serie 1, Promotion Group
Standings
14:00
-
CSM Bacau
- : -
Bucovina Radauti
14:00
-
Stiinta Miroslava
- : -
CSM Bacau
14:00
FT
Stiinta Miroslava
2 : 2
Bucovina Radauti
Romania Liga 3, Serie 1, Relegation Group
Standings
14:00
-
Somuz Falticeni
- : -
Aerostar Bacau
Romania Liga 3, Serie 2, Promotion Group
Standings
14:00
-
Sporting Liesti
- : -
CSM Focșani
14:00
-
Unirea Branistea
- : -
Metalul Buzau
14:00
FT
CSM Focșani
2 : 2
Unirea Branistea
14:00
FT
Sporting Liesti
1 : 3
Metalul Buzau
Romania Liga 3, Serie 2, Relegation Group
Standings
14:00
-
Ramnicu Sarat
- : -
Vointa Limpezis
H2H
14:00
FT
Vointa Limpezis
0 : 3
Viitorul Ianca
Romania Liga 3, Serie 3, Promotion Group
Standings
14:00
-
FC Agricola Borcea
- : -
Dunarea Calarasi
14:00
FT
FC Agricola Borcea
0 : 5
CS Afumati
Romania Liga 3, Serie 3, Relegation Group
Standings
14:00
-
Gloria Baneasa
- : -
Axiopolis Cernavoda
14:00
-
Recolta Gheorghe Doja
- : -
Inainte Modelu
14:00
FT
Axiopolis Cernavoda
1 : 0
Recolta Gheorghe Doja
14:00
FT
Gloria Baneasa
4 : 3
FC Voluntari II
Romania Liga 3, Serie 4, Promotion Group
Standings
14:00
-
CS Blejoi
- : -
Popesti Leordeni
14:00
FT
CS Blejoi
2 : 0
Dinamo Bucarest II
Romania Liga 3, Serie 4, Relegation Group
Standings
14:00
-
Flacra Moreni
- : -
CSO Plopeni
14:00
FT
CSO Plopeni
2 : 0
FC Pucioasa
14:00
FT
Flacra Moreni
3 : 0
CS Paulesti
Romania Liga 3, Serie 5, Promotion Group
Standings
14:00
-
Olimpic Cetate
- : -
Olimpic Zarnesti
14:00
-
Kids Tampa Brasov
- : -
Muscelul Campulung
H2H
14:00
FT
Olimpic Cetate
1 : 2
Muscelul Campulung
14:00
FT
Olimpic Zarnesti
0 : 2
Kids Tampa Brasov
Romania Liga 3, Serie 5, Relegation Group
Standings
14:00
-
Targu Secuiese
- : -
Sepsi II
14:00
FT
Targu Secuiese
1 : 1
SR Brasov
14:00
FT
Sepsi II
2 : 1
Odorheiu Secuiesc
Romania Liga 3, Serie 6, Promotion Group
Standings
14:00
-
Vedita Colonesti
- : -
Ramnicu Valcea
H2H
14:00
-
Viitorul Daesti
- : -
Cetatea Turnu
H2H
14:00
FT
Ramnicu Valcea
3 : 0
Viitorul Daesti
14:00
FT
Vedita Colonesti
1 : 1
Cetatea Turnu
Romania Liga 3, Serie 6, Relegation Group
Standings
14:00
-
Cozia Calimanesti
- : -
Petrolul Potcoava
14:00
-
Sporting Rosiori
- : -
Unirea Bascov
H2H
14:00
FT
Sporting Rosiori
5 : 0
Cozia Calimanesti
14:00
FT
Unirea Bascov
2 : 0
Flacara Horezu
Romania Liga 3, Serie 7, Promotion Group
Standings
14:00
-
Viitorul Simian
- : -
ACSO Filiasi
14:00
-
Cetate Deva
- : -
ACS Ghirod
H2H
14:00
FT
ACSO Filiasi
3 : 3
Cetate Deva
14:00
FT
Viitorul Simian
2 : 0
ACS Ghirod
Romania Liga 3, Serie 7, Relegation Group
Standings
14:00
-
Gilortul Targu Carbunesti
- : -
Vointa Lupac
H2H
14:00
-
Universitatea Craiova II
- : -
Jiul Petrosani
H2H
14:00
FT
Jiul Petrosani
3 : 2
CS U Craiova II
14:00
-
Jiul Petrosani
- : -
CS U Craiova II
H2H
14:00
FT
Vointa Lupac
2 : 3
Universitatea Craiova II
14:00
-
Vointa Lupac
- : -
Universitatea Craiova II
H2H
Romania Liga 3, Serie 8, Promotion Group
Standings
14:00
-
Phoenix Buzias
- : -
Bihor Oradea
H2H
14:00
FT
ASU Poli Politehnica
2 : 2
Phoenix Buzias
Romania Liga 3, Serie 8, Relegation Group
Standings
14:00
-
Progresul Pecica
- : -
Gloria Lunca Teuz Cermei
14:00
-
Soimii Lipova
- : -
Avantul Periam
14:00
FT
Soimii Lipova
2 : 2
Ineu
14:00
FT
Avantul Periam
0 : 3
Progresul Pecica
Romania Liga 3, Serie 9, Promotion Group
Standings
14:00
-
Unirea Alba Iulia
- : -
Gloria Bistrita
14:00
FT
Unirea Ungheni
3 : 1
Gloria Bistrita
Romania Liga 3, Serie 9, Relegation Group
Standings
14:00
-
Unirea Alba Iulia
- : -
Avantul Reghin
14:00
-
Targu Mures II
- : -
Metalurgistul Cugir
H2H
14:00
-
Viitorul Cluj
- : -
Industria Galda de Jos
H2H
14:00
FT
Avantul Reghin
2 : 0
Industria Galda de Jos
14:00
FT
Metalurgistul Cugir
1 : 2
Unirea Alba Iulia
14:00
FT
Targu Mures II
3 : 0
Viitorul Cluj
Romania Liga 3, Serie 10, Promotion Group
Standings
14:00
-
Sighetu Marmatiei
- : -
SCM Zalau
H2H
14:00
FT
Olimpia Satu Mare
2 : 1
Sighetu Marmatiei
Romania Liga 3, Serie 10, Relegation Group
Standings
14:00
-
Victoria Carei
- : -
Sanatatea Cluj
14:00
-
Lotus Baile Felix
- : -
Olimpia Satu Mare
H2H
11:00
FT
Olimpia Satu Mare
2 : 1
Minerul Ocna Dej
14:00
FT
Sanatatea Cluj
3 : 0
Lotus Baile Felix
Romania Romanian Cup Women
14:00
FT
Csikszereda (W)
6 : 0
ACS Banat Girls (W)
14:00
FT
Universitatea Alexandria (W)
5 : 0
Targu Mures (W)
14:00
Pst
Universitatea Craiova (W)
0 : 0
Rapid Bucharest (W)
14:00
FT
Vasas Odorhei (W)
10 : 0
Bihor (W)
12:00
FT
Gloria 2018 Bistrita (W)
8 : 0
Farul Constanta (W)
12:00
FT
Olimpia Cluj (W)
0 : 1
Poli Timisoara (W)
Romania Superliga, Championship Group - Women
Standings
13:30
-
Olimpia Cluj (W)
- : -
Farul Constanta (W)
09:30
-
Poli Timisoara (W)
- : -
Csikszereda (W)
10:00
-
Poli Timisoara (W)
- : -
Farul Constanta (W)
10:00
-
Csikszereda (W)
- : -
Olimpia Cluj (W)
09:30
FT
Olimpia Cluj (W)
2 : 0
Poli Timisoara (W)
10:00
FT
Farul Constanta (W)
2 : 3
Csikszereda (W)
Romania Superliga, Relegation Group - Women
Standings
14:00
-
Gloria 2018 Bistrita (W)
- : -
Targu Mures (W)
12:00
-
ACS Banat Girls (W)
- : -
Universitatea Alexandria (W)
12:00
-
Gloria 2018 Bistrita (W)
- : -
Universitatea Alexandria (W)
08:00
-
Targu Mures (W)
- : -
ACS Banat Girls (W)
12:00
FT
ACS Banat Girls (W)
1 : 4
Gloria 2018 Bistrita (W)
08:00
FT
Universitatea Alexandria (W)
6 : 2
Targu Mures (W)