football live score, soccer live score, footlive.com

Germany Soccer, Football results





Germany

13:30
-
1. FSV Mainz 05- : -RB Leipzig
13:30
-
SC Freiburg- : -1. FC Koln
16:00
FT
1. FC Koln2 : 2FC Schalke 04H2HFinished
13:30
FT
FC Augsbourg2 : 01. FSV Mainz 05H2HFinished
16:30
FT
Borussia Dortmund4 : 0Bayer LeverkusenH2HFinished
13:30
FT
Hamburger SV1 : 0SC FreiburgH2HFinished
13:30
FT
Hannover 960 : 3Bayern MunichH2HFinished
13:30
FT
RB Leipzig2 : 5TSG 1899 HoffenheimH2HFinished
13:30
FT
VfB Stuttgart2 : 0Werder BremenH2HFinished
18:45
FT
FC Schalke 040 : 1Eintracht FrankfurtH2HFinished
18:30
FT
Kieler SV Holstein1 : 31. FC NurnbergH2HFinished
11:30
FT
FC Erzgebirge Aue1 : 3MSV DuisbourgH2HFinished
11:30
FT
FC Kaiserslautern0 : 1SG Dynamo DresdenH2HFinished
11:30
FT
SC Fortuna Dusseldorf3 : 0FC IngolstadtH2HFinished
11:00
FT
1. FC Union Berlin1 : 11. FC HeidenheimH2HFinished
11:00
FT
SSV Jahn Regensburg3 : 1St Pauli2H2HFinished
11:00
FT
SV Sandhausen1 : 1SV DarmstadtH2HFinished
16:30
FT
SpVgg Greuther Furth1 : 1VfL BochumH2HFinished
18:15
-
VfB Lubeck- : -TSV Havelse
13:00
-
Eutin SV 1908- : -FC Altona 93
12:00
-
St Pauli II- : -Vfb Oldenburg
17:00
-
VfB Lubeck- : -St Pauli IIH2H
17:00
FT
St Pauli II0 : 21. FC Germania EgestorfH2HFinished
16:30
FT
LSK Hansa4 : 0Eintracht Braunschweig IIH2HFinished
16:30
FT
Vfb Oldenburg2 : 3VfB LubeckH2HFinished
13:00
FT
1. FC Germania Egestorf2 : 1VfB LubeckH2HFinished
13:00
FT
Vfb Oldenburg1 : 3Hamburger SV IIH2HFinished
12:00
FT
FC Altona 931 : 2VfL Wolfsburg IIH2HFinished
12:00
FT
TSV Havelse3 : 1Hannover 96 IIH2HFinished
12:00
FT
LSK Hansa2 : 0St Pauli IIH2HFinished
11:30
FT
Etsv Weiche Flensburg2 : 0SSV JeddelohH2HFinished
16:15
FT
Etsv Weiche Flensburg1 : 0VfB LubeckH2HFinished
16:15
FT
LSK Hansa2 : 2FC Eintracht NorderstedtH2HFinished
16:00
FT
Vfb Oldenburg2 : 0St Pauli IIH2HFinished
16:00
FT
VfV Hildesheim1 : 1TSV HavelseH2HFinished
12:00
-
SSV Ulm- : -TuS Koblenz
17:00
FT
SV Elversberg1 : 1TSV SteinbachH2HFinished
17:00
FT
TuS Koblenz0 : 2SV Waldhof MannheimH2HFinished
13:00
FT
1. FC Saarbrucken2 : 0Kickers OffenbachH2HFinished
12:00
FT
FC Astoria Walldorf3 : 1SSV UlmH2HFinished
12:00
FT
FSV Frankfurt1 : 1SV ElversbergH2HFinished
12:00
FT
SV Waldhof Mannheim2 : 0TSV Schott MainzH2HFinished
12:00
FT
TuS Koblenz0 : 1TSV SteinbachH2HFinished
17:00
FT
VfR Wormatia Worms1 : 1KSV Hessen KasselH2HFinished
12:00
-
SG Sonnenhof- : -SV Meppen
12:00
-
Karlsruher SC- : -SC Paderborn
12:00
-
SV Wehen- : -FSV Zwickau
16:30
FT
FSV Zwickau2 : 4Karlsruher SCH2HFinished
12:00
FT
SC Preussen Munster1 : 2Hallescher FCH2HFinished
12:00
FT
VfR Aalen2 : 1VfL OsnabruckH2HFinished
12:00
FT
1. FC Magdeburg2 : 0SC Fortuna KolnH2HFinished
12:00
FT
FC Hansa Rostock2 : 0SV WehenH2HFinished
12:00
FT
FC RW Erfurt0 : 6SG SonnenhofH2HFinished
12:00
FT
FC Wurzburger Kickers0 : 0Chemnitzer FCH2HFinished
12:00
FT
SC Paderborn3 : 0SpVgg UnterhachingH2HFinished
12:00
FT
Werder Bremen II2 : 4FC Carl Zeiss JenaH2HFinished
17:00
FT
SV Meppen2 : 1VFL Sportfreunde LotteH2HFinished
12:00
-
TUS Erndtebruck- : -Bonner SC
17:00
-
SC Verl- : -Wuppertaler SVH2H
17:30
FT
Bonner SC5 : 2SV RodinghausenH2HFinished
17:30
FT
FC Wegberg-Beeck2 : 11. FC Koln IIH2HFinished
17:30
FT
SC Wiedenbruck0 : 2Rot-Weiss EssenH2HFinished
17:30
FT
TUS Erndtebruck1 : 0SV Westfalia RhynernH2HFinished
12:00
FT
KFC Uerdingen1 : 0Fortuna Dusseldorf IIH2HFinished
14:00
FT
Wuppertaler SV1 : 2Borussia Dortmund IIH2HFinished
13:30
FT
Rot-Weiss Essen1 : 0Alemannia AachenH2HFinished
12:00
FT
1. FC Koln II2 : 0TUS ErndtebruckH2HFinished
12:00
FT
FC Wegberg-Beeck1 : 4FC Viktoria KolnH2HFinished
12:00
FT
SG Wattenscheid7 : 1SV RodinghausenH2HFinished
12:00
FT
SV Westfalia Rhynern0 : 3SC VerlH2HFinished
17:30
FT
Bonner SC0 : 3SC RW OberhausenH2HFinished
17:30
FT
FC Viktoria Koln2 : 2SC WiedenbruckH2HFinished
17:00
FT
Wuppertaler SV3 : 1SG WattenscheidH2HFinished
17:00
FT
FC Augsbourg II1 : 01. FC Nurnberg IIH2HFinished
17:00
FT
FC Memmingen3 : 2SpVgg Greuther Furth IIH2HFinished
17:00
FT
FV Illertissen0 : 21860 MunchenH2HFinished
17:00
FT
TSV 1860 Rosenheim0 : 1SV SeligenportenH2HFinished
16:15
FT
FC Pipinsried1 : 4FC Bayern Munich IIH2HFinished
16:15
FT
VfR Garching3 : 2TSV BuchbachH2HFinished
15:00
FT
SpVgg Bayreuth1 : 2FC UnterfohringH2HFinished
12:05
FT
1860 Munchen1 : 1FC Augsbourg IIH2HFinished
12:00
FT
FC Ingolstadt II2 : 31. FC SchweinfurtH2HFinished
12:00
FT
FV Illertissen0 : 0FC PipinsriedH2HFinished
12:00
FT
SV Seligenporten0 : 0VFB EichstattH2HFinished
12:00
FT
SV Wacker Burghausen2 : 0FC MemmingenH2HFinished
17:00
FT
TSV Buchbach1 : 1SpVgg BayreuthH2HFinished
16:30
FT
VfR Garching3 : 1FC UnterfohringH2HFinished
11:30
FT
BFC Dynamo0 : 2Hertha BSC IIH2HFinished
11:30
FT
BSG Chemie Leipzig2 : 0Berliner AK 07H2HFinished
11:30
FT
FSV Budissa Bautzen4 : 1FSV LuckenwaldeH2HFinished
11:30
FT
TSG Neustrelitz3 : 0BFC Viktoria BerlinH2HFinished
11:30
FT
ZFC Meuselwitz1 : 2SV Babelsberg 03H2HFinished
11:30
FT
VFB Auerbach3 : 2Union FurstenwaldeH2HFinished
17:00
FT
VSG Altglienicke0 : 0BSG Chemie LeipzigH2HFinished
17:00
FT
FSV Luckenwalde0 : 2FC Energie CottbusH2HFinished
12:00
-
USV Jena W- : -1. FC Koln (W)
12:00
FT
FC Bayern Munich (W)0 : 0USV Jena WH2HFinished
12:00
FT
SGS Essen (W)3 : 1FCR Duisburg (W)H2HFinished
09:00
FT
1. FC Koln (W)0 : 6SC Sand (W)H2HFinished
15:30
FT
Turbine Potsdam (W)1 : 0SC Freiburg (W)H2HFinished
12:00
FT
Niendorfer U190 : 3RB Leipzig U19H2HFinished
12:00
FT
Niendorfer U195 : 2Hannover 96 U19H2HFinished
11:00
FT
VfL Wolfsburg U197 : 0Osnabruck U19H2HFinished
09:00
FT
RB Leipzig U193 : 1Chemnitzer U19H2HFinished
09:00
FT
Werder Bremen U192 : 0Union Berlin U19H2HFinished
09:00
FT
Karlsruher SC U193 : 1Unterhaching U19H2HFinished
11:00
FT
SV Wehen U192 : 11. FSV Mainz 05 U19H2HFinished
09:00
FT
Borussia Dortmund U192 : 21. FC Koln U19H2HFinished
14:00
-
SV Erlenbach- : -DJK Gebenbach
14:00
-
TSV Aubstadt- : -1. FC Sand
12:00
-
FC Amberg- : -SpVgg Weiden
17:00
FT
DJK Don Bosco4 : 1Erlangen-BruckH2HFinished
16:30
FT
DJK Ammerthal2 : 1DJK GebenbachH2HFinished
15:30
FT
DJK Ammerthal2 : 1FC AmbergH2HFinished
15:30
FT
Wurzburger FV1 : 1SpVgg 09 AnsbachH2HFinished
14:00
FT
1. FC Sand0 : 0SV Viktoria AschaffenburgH2HFinished
14:00
FT
SpVgg Weiden4 : 1SV ErlenbachH2HFinished
14:00
FT
TSV Grossbardorf2 : 4TSV AubstadtH2HFinished
13:00
FT
DJK Gebenbach1 : 2Erlangen-BruckH2HFinished
13:00
FT
SpVgg Bayern Hof4 : 1DJK Don BoscoH2HFinished
13:00
FT
Wurzburger Kickers II1 : 1Schweinfurt IIH2HFinished
17:00
FT
SC Eltersdorf3 : 3Jahn ForchheimH2HFinished
16:00
FT
DJK Ammerthal2 : 1SpVgg Bayern HofH2HFinished
16:00
FT
TSV Aubstadt0 : 0Schweinfurt IIH2HFinished
13:30
-
TSV Kottern- : -SV Heimstetten
13:00
-
ASV Neumarkt- : -TSV Dachau
13:00
-
SV Pullach- : -TuS Holzkirchen
16:15
FT
TSV Kottern2 : 2SV PullachH2HFinished
13:00
FT
DJK Vilzing1 : 3TSV KornburgH2HFinished
13:00
FT
SV Kirchanschoring4 : 1Schwaben AugsburgH2HFinished
13:00
FT
SV Pullach1 : 31860 Munchen IIH2HFinished
13:00
FT
TSV Rain/Lech1 : 1TSV KotternH2HFinished
12:00
FT
FC Ismaning5 : 0ASV NeumarktH2HFinished
12:00
FT
SV Heimstetten1 : 11. FC SonthofenH2HFinished
12:00
FT
TSV Dachau3 : 0SpVgg Hankofen-HailingH2HFinished
12:00
FT
TSV Landsberg0 : 3TSV SchwabmunchenH2HFinished
17:00
FT
Chiemgau Traunstein1 : 2SV HeimstettenH2HFinished
16:00
FT
1860 Munchen II2 : 1TSV Rain/LechH2HFinished
16:00
FT
BCF Wolfratshausen4 : 2TSV LandsbergH2HFinished
16:00
FT
DJK Vilzing1 : 2SpVgg Hankofen-HailingH2HFinished
16:00
FT
Schwaben Augsburg1 : 2TSV SchwabmunchenH2HFinished
16:00
FT
SV Pullach2 : 2FC IsmaningH2HFinished
16:00
FT
TSV Kornburg1 : 0ASV NeumarktH2HFinished
16:00
FT
TSV Kottern2 : 11. FC SonthofenH2HFinished
16:00
FT
TuS Holzkirchen4 : 2SV KirchanschoringH2HFinished
13:00
-
KSV Baunatal- : -SV Steinbach
13:00
-
RW Hadamar- : -Neu-Isenburg
13:00
-
Teutonia WS- : -FSC Lohfelden
13:00
-
VfB Ginsheim- : -TSV Lehnerz
17:30
FT
TSV Lehnerz2 : 2KSV BaunatalH2HFinished
13:00
FT
Neu-Isenburg2 : 0SC Viktoria GriesheimH2HFinished
13:00
FT
FC Ederbergland0 : 4Bayern AlzenauH2HFinished
13:00
FT
FSC Lohfelden3 : 1Buchonia FliedenH2HFinished
13:00
FT
SC Borussia Fulda4 : 1VfB GinsheimH2HFinished
13:00
FT
SV Steinbach1 : 2SC WaldgirmesH2HFinished
13:00
FT
Teutonia WS9 : 1OSC VellmarH2HFinished
13:00
FT
TSV Lehnerz5 : 1RW FrankfurtH2HFinished
17:30
FT
SC Hessen Dreieich3 : 0KSV BaunatalH2HFinished
17:00
FT
OSC Vellmar4 : 1SV SteinbachH2HFinished
12:00
-
TSV Buchholz- : -TuS OsdorfH2H
17:30
FT
SC Vorwarts-Wacker3 : 4VfL PinnebergH2HFinished
13:00
FT
SC Vorwarts-Wacker0 : 5TSV BuchholzH2HFinished
12:00
FT
Niendorfer TSV0 : 2TuS DassendorfH2HFinished
12:00
FT
SV Rugenbergen5 : 0TuS OsdorfH2HFinished
12:00
FT
VfL Pinneberg3 : 0Wedeler TSVH2HFinished
18:00
FT
FC Suderelbe0 : 0SC Condor HamburgH2HFinished
17:30
FT
SC Victoria Hamburg3 : 0TSV SaselH2HFinished
12:00
-
Heider SV- : -TSB FlensburgH2H
12:00
-
SV Eichede- : -SV Frisia 03H2H
12:00
-
TSV Lagerdorf- : -NTSV Strand
12:00
-
Heider SV- : -VfR Neumunster
16:45
FT
Friedrichsberg-Busdorf2 : 3Heider SVH2HFinished
16:45
FT
TSB Flensburg2 : 1VfR NeumunsterH2HFinished
13:00
FT
SV Frisia 036 : 2Friedrichsberg-BusdorfH2HFinished
12:00
FT
SV Todesfelde2 : 2Kieler SV Holstein IIH2HFinished
12:00
FT
VfR Neumunster1 : 1Inter Turkspor KielH2HFinished
14:00
FT
TSV Wankendorf0 : 0Heider SVH2HFinished
13:00
FT
Dornbreite Lubeck2 : 3TSV LagerdorfH2HFinished
13:00
FT
TSV Schilksee2 : 4Weiche Flensburg IIH2HFinished
12:00
FT
NTSV Strand2 : 1TSB FlensburgH2HFinished
12:00
FT
PSV Union Neumunster1 : 3SV EichedeH2HFinished
16:30
FT
TSV Lagerdorf0 : 1Heider SVH2HFinished
13:30
-
SV Sandhausen II- : -Backnang
13:00
-
SGV Freiberg- : -FV Ravensburg
13:00
-
TSG Balingen- : -Bahlinger SC
13:30
-
Bahlinger SC- : -SGV Freiberg
13:30
-
FC Villingen- : -Backnang
13:00
-
TSG Weinheim- : -TSG Balingen
13:30
FT
1. CfR Pforzheim1 : 2FV RavensburgH2HFinished
13:30
FT
Backnang3 : 0Sv SpielbergH2HFinished
13:30
FT
FC Nottingen0 : 1FC VillingenH2HFinished
13:30
FT
SGV Freiberg5 : 2TSG WeinheimH2HFinished
13:30
FT
SV Oberachern1 : 0Bahlinger SCH2HFinished
12:00
FT
1. Goppinger SV4 : 2Karlsruher SC IIH2HFinished
17:00
FT
Neckarsulmer SU0 : 0FSV 08 BissingenH2HFinished
17:00
FT
TSG Balingen2 : 0SSV ReutlingenH2HFinished
16:15
FT
1. Goppinger SV2 : 0BacknangH2HFinished
16:15
FT
FC Villingen1 : 1FV RavensburgH2HFinished
13:00
-
TSV Grolland- : -Leher TSH2H
13:00
-
BSC Hastedt- : -Leher TS
09:00
-
ESC Geestemunde- : -Bremer SV
13:30
-
VfL Bremen- : -Blumenthaler SV
13:30
FT
Leher TS2 : 2ESC GeestemundeH2HFinished
12:30
FT
TuS Schwachhausen1 : 5BSC HastedtH2HFinished
13:30
FT
VfL Bremen1 : 1Habenhauser FVH2HFinished
13:00
FT
Blumenthaler SV5 : 3SG Aumund-VegesackH2HFinished
11:00
FT
Werder Bremen III2 : 2OSC BremerhavenH2HFinished
17:30
FT
FC Oberneuland3 : 2Brinkumer SVH2HFinished
17:00
FT
Vatan Sport2 : 1BTS NeustadtH2HFinished
16:30
FT
Bremer SV7 : 2TSV GrollandH2HFinished
14:30
-
TuS Sulingen- : -SVG Gottingen
14:00
-
MTV Gifhorn- : -FC Wunstorf
11:00
-
Lupo-Martini- : -SSV Vorsfelde
16:30
-
TB Uphusen- : -MTV GifhornH2H
13:00
FT
Eintracht Celle0 : 2Lupo-MartiniH2HFinished
13:00
FT
FC Wunstorf1 : 0VfL OldenburgH2HFinished
13:00
FT
Heeslinger SC2 : 1FC Eintracht NortheimH2HFinished
13:00
FT
SSV Vorsfelde0 : 3MTV GifhornH2HFinished
13:00
FT
SV Arminia Hannover1 : 1TB UphusenH2HFinished
13:00
FT
SVG Gottingen0 : 4SC SpelleVenhausH2HFinished
13:00
FT
TUS Bersenbruck5 : 1TuS SulingenH2HFinished
14:00
FT
Atlas Delmenhorst1 : 2BV CloppenburgH2HFinished
18:00
FT
BV Cloppenburg1 : 1Heeslinger SCH2HFinished
17:30
FT
FC Wunstorf1 : 0TuS SulingenH2HFinished
16:30
FT
SVG Gottingen4 : 1MTV GifhornH2HFinished
16:15
FT
SV Arminia Hannover2 : 1Eintracht CelleH2HFinished
12:00
-
BSC Sud- : -FC Anker WismarH2H
13:00
-
Malchower SV- : -CFC Hertha
12:00
FT
CFC Hertha3 : 5FC Mecklenburg SchwerinH2HFinished
12:00
FT
FC Hertha 03 Zehlendorf3 : 5Malchower SVH2HFinished
12:00
FT
SC Staaken0 : 2FC StrausbergH2HFinished
11:30
FT
SV Lichtenberg3 : 0Torgelower SV GreifH2HFinished
12:00
FT
BSC Sud2 : 0FC FrankfurtH2HFinished
12:00
FT
FSV Optik Rathenow2 : 1FC Anker WismarH2HFinished
12:00
FT
Tennis Borussia5 : 0SV Victoria SeelowH2HFinished
17:30
FT
Malchower SV2 : 2FC Mecklenburg SchwerinH2HFinished
12:00
-
Lok Stendal- : -VfL HalleH2H
12:00
-
SV Merseburg- : -VFC PlauenH2H
12:00
-
VFC Plauen- : -Lok Stendal
12:00
FT
FSV Barleben2 : 0VfL HalleH2HFinished
12:00
FT
Lok Stendal0 : 4FC International LeipzigH2HFinished
12:00
FT
VfB Krieschow4 : 0SV Schott JenaH2HFinished
12:00
FT
Bischofswerdaer FV 081 : 1FC EilenburgH2HFinished
12:00
FT
Einheit Kamenz0 : 1SG Union SandersdorfH2HFinished
12:00
FT
FC Carl Zeiss Jena II4 : 3SV MerseburgH2HFinished
11:00
FT
TV Askania Bernburg6 : 0VFC PlauenH2HFinished
16:30
FT
BSG Wismut Gera1 : 1VFC PlauenH2HFinished
16:30
FT
SV Schott Jena0 : 1FC Carl Zeiss Jena IIH2HFinished
16:30
FT
VfL Halle0 : 1FC Einheit RudolstadtH2HFinished
14:00
-
Engers 07- : -TSG Pfeddersheim
13:30
-
FV Dudenhofen- : -FV Eppelborn
13:00
FT
SV Gonsenheim5 : 1SV MorlauternH2HFinished
14:00
FT
FV Eppelborn2 : 2SV TuS KoblenzH2HFinished
13:30
FT
FC Karbach2 : 2SC Idar-ObersteinH2HFinished
13:30
FT
FSV Jagersburg1 : 3FV DudenhofenH2HFinished
13:30
FT
FV Dieffle4 : 1FSV SalmrohrH2HFinished
13:30
FT
TSG Pfeddersheim0 : 3FK PirmasensH2HFinished
13:30
FT
TuS Mechtersheim3 : 0Engers 07H2HFinished
12:00
FT
SV Eintracht Trier1 : 1FC HomburgH2HFinished
17:30
FT
FV Dudenhofen1 : 0Engers 07H2HFinished
17:30
FT
SV Gonsenheim7 : 1TSG PfeddersheimH2HFinished
14:00
FT
FC Brunninghausen0 : 3FC Schalke 04 IIH2HFinished
13:00
FT
FC Eintracht Rheine0 : 3Hammer SpVgH2HFinished
13:00
FT
FC Gutersloh1 : 3TuS EnnepetalH2HFinished
13:00
FT
RW Ahlen2 : 2SC Westfalia HerneH2HFinished
12:00
FT
SC Paderborn II2 : 4SV Lippstadt 08H2HFinished
17:45
FT
TuS Haltern3 : 2FC BrunninghausenH2HFinished
17:30
FT
RW Ahlen0 : 1FC Eintracht RheineFinished
17:30
FT
Sportfreunde Siegen1 : 2SC Paderborn IIH2HFinished
17:30
FT
TuS Ennepetal4 : 0FC Schalke 04 IIH2HFinished
16:30
FT
Hammer SpVg6 : 2FC GuterslohH2HFinished
13:00
-
FSV Vohwinkel- : -VfB Homberg
13:00
-
VfB Hilden- : -SF Baumberg
13:00
FT
Cronenberger SC3 : 3SW EssenH2HFinished
13:00
FT
SC Dusseldorf West1 : 5MonheimH2HFinished
13:00
FT
SF Baumberg0 : 1FC BocholtH2HFinished
13:00
FT
SpVg Schonnebeck5 : 1FSV VohwinkelH2HFinished
13:00
FT
VfB Homberg1 : 1VfB HildenH2HFinished
13:00
FT
VfB Speldorf0 : 6SV StraelenH2HFinished
15:30
FT
VfR Krefeld-Fischeln4 : 1Dusseldorfer SCH2HFinished
16:30
FT
SSVg Velbert2 : 0Germania RatingenH2HFinished
17:00
FT
SW Essen3 : 0VfB SpeldorfH2HFinished
13:15
-
FC BW Friesdorf- : -FC Hurth
13:00
-
FC Hennef 05- : -TV Herkenrath
13:00
-
TSC Euskirchen- : -VfL Alfter
13:15
FT
FC Pesch2 : 2TSC EuskirchenH2HFinished
13:15
FT
Siegburger SV 041 : 2FC BW FriesdorfH2HFinished
13:00
FT
Merten2 : 0SV BreinigH2HFinished
13:00
FT
VfL Alfter3 : 0FC Hennef 05H2HFinished
18:00
FT
FC Hurth3 : 1SV Bergisch GladbachH2HFinished