Argentina Soccer, Football results
Today
Live Now
Results
My Livescore
Tomorrow
Yesterday
Teams
Competitions
Women's
News
Livescore
›
Live Score Argentina
England
Italy
France
Germany
Spain
Greece
Portugal
Youth Results
Europe (A-L) +
Albania
Andorra
Armenia
Austria
Azerbaijan
Belarus
Belgium
Bosnia-Herzegovina
Bulgaria
Croatia
Cyprus
Czech Republic
Denmark
England
Estonia
Faroe Islands
Finland
France
Georgia
Germany
Greece
Hungary
Iceland
Ireland
Israel
Italy
Kazakhstan
Latvia
Lithuania
Luxembourg
Europe (M-Z) +
Macedonia
Malta
Moldova
Montenegro
Northern Ireland
Netherlands
Norway
Poland
Portugal
Romania
Russia
San Marino
Scotland
Serbia
Slovakia
Slovenia
Spain
Sweden
Switzerland
Turkey
Ukraine
Wales
America +
Argentina
Bolivia
Brazil
Canada
Chile
Colombia
Costa Rica
Ecuador
El Salvador
Guatemala
Honduras
Mexico
Paraguay
Peru
Uruguay
USA
Venezuela
Asia +
Bahrain
Hong Kong
India
Iran
Japan
Kuwait
Lebanon
Malaysia
Qatar
Saudi Arabia
Singapore
Syria
South Korea
Thailand
U.A.E.
Uzbekistan
Africa +
Algeria
Cameroon
Egypt
Kenya
Mali
Morocco
Nigeria
Senegal
South Africa
Tunisia
Oceania +
Australia
New Zealand
Today
Live
Finished
Favourites
Yesterday
Tomorrow
Competitions
Argentina Primera Nacional
Argentina Torneo Federal A
Argentina Primera B Metropolitana, Apertura
Argentina Primera C Metropolitana, Apertura
Argentina Reserve League, First stage
Argentina Liga Profesional, Play Offs
Argentina Primera A, Apertura - Women
Argentina
Argentina Primera Nacional
Standings
22:40
-
San Martin Tucuman
- : -
All Boys
20:35
-
CA Aldosivi
- : -
Temperley
19:00
-
CA Mitre
- : -
Deportivo Moron
19:00
-
San Martin San Juan
- : -
Guillermo Brown
18:30
-
Almirante Brown
- : -
Defensores de Belgrano
18:30
-
Arsenal Sarandi
- : -
Club Agropecuario
18:30
-
CA San Miguel
- : -
Atletico Guemes
18:30
-
Deportivo Madryn
- : -
Atletico Rafaela
18:30
-
Estudiantes de Caseros
- : -
CA Patronato Parana
17:00
-
CA Atlanta
- : -
Chaco For Ever
16:30
-
Defensores Unidos
- : -
San Telmo
00:10
-
CA Colon Santa Fe
- : -
Club Almagro
00:00
-
Estudiantes Rio Cuarto
- : -
Brown de Adrogue
00:10
-
Racing Cordoba
- : -
Quilmes AC
22:10
-
All Boys
- : -
Chacarita Juniors
19:30
-
Atletico Guemes
- : -
Ferro Carril Oeste
19:30
-
Chaco For Ever
- : -
Defensores Unidos
19:30
-
Gimnasia Mendoza
- : -
Gimnasia y Tiro
19:00
-
Gimnasia Jujuy
- : -
Deportivo Maipu
19:00
-
San Martin San Juan
- : -
Atletico Rafaela
18:30
-
Alvarado Mar del Plata
- : -
CA San Miguel
18:30
-
San Telmo
- : -
Deportivo Madryn
18:30
-
Temperley
- : -
Estudiantes Rio Cuarto
18:00
-
Deportivo Moron
- : -
CA Aldosivi
18:00
-
Guillermo Brown
- : -
Arsenal Sarandi
16:10
-
Brown de Adrogue
- : -
CA Colon Santa Fe
23:40
-
Defensores de Belgrano
- : -
CA Atlanta
H2H
21:40
-
Club Agropecuario
- : -
San Martin Tucuman
H2H
21:00
-
Nueva Chicago
- : -
CA Mitre
H2H
19:35
-
CA Patronato Parana
- : -
Talleres Remedios
H2H
18:30
-
Club Almagro
- : -
Almirante Brown
H2H
17:30
-
Tristan Suarez
- : -
Estudiantes de Caseros
H2H
22:00
FT
Ferro Carril Oeste
3 : 0
Alvarado Mar del Plata
00:10
FT
Quilmes AC
2 : 2
CA Patronato Parana
18:00
FT
Almirante Brown
1 : 2
Brown de Adrogue
18:00
FT
Deportivo Maipu
1 : 1
Atletico Guemes
23:00
FT
Estudiantes Rio Cuarto
2 : 0
Deportivo Moron
21:30
FT
Atletico Rafaela
1 : 2
San Telmo
19:00
FT
CA Aldosivi
0 : 0
Nueva Chicago
19:00
FT
Gimnasia y Tiro
0 : 0
Gimnasia Jujuy
18:30
FT
Chacarita Juniors
2 : 1
Club Agropecuario
16:00
FT
Arsenal Sarandi
0 : 0
San Martin San Juan
16:00
FT
CA San Miguel
2 : 0
Racing Cordoba
16:00
FT
Deportivo Madryn
1 : 0
Chaco For Ever
14:30
FT
CA Mitre
0 : 1
Gimnasia Mendoza
23:00
FT
Talleres Remedios
1 : 0
Tristan Suarez
22:05
FT
CA Colon Santa Fe
0 : 0
Temperley
18:30
FT
Defensores Unidos
3 : 2
Defensores de Belgrano
18:00
FT
Estudiantes de Caseros
1 : 1
All Boys
16:35
FT
CA Atlanta
3 : 0
Club Almagro
23:10
FT
San Martin Tucuman
0 : 0
Guillermo Brown
Argentina Torneo Federal A
Standings
22:00
-
Santamarina
- : -
Club Cipolletti
20:00
-
Juventud Antoniana
- : -
Central Norte
19:00
-
El Linqueno
- : -
Sportivo Las Parejas
19:00
-
Gimnasia Concepcion
- : -
Defensores de Belgrano
18:35
-
Club Villa Mitre
- : -
Club Olimpo
18:30
-
Defensores de Pronunciamiento
- : -
CA 9 de Julio Rafaela
18:30
-
San Martin Mendoza
- : -
Sportivo Estudiantes
18:00
-
Circulo Deportivo
- : -
Deportivo Rincon
18:00
-
Club Sol de Mayo
- : -
Sansinena
19:00
-
Crucero del Norte
- : -
Boca Unidos
19:00
-
Independiente Chivilcoy
- : -
Sportivo Belgrano
18:30
-
Deportivo Camioneros
- : -
Sportivo Biblioteca Atenas
18:00
-
Ciudad Bolivar
- : -
Ferro Carril Oeste GP
23:00
FT
Sportivo Belgrano
1 : 0
Gimnasia Concepcion
22:30
FT
Central Norte
2 : 1
Crucero del Norte
22:30
FT
Sportivo Las Parejas
1 : 1
Defensores de Pronunciamiento
19:00
FT
Sansinena
0 : 0
Deportivo Rincon
19:00
FT
Sportivo Biblioteca Atenas
0 : 1
San Martin Mendoza
19:00
FT
Sportivo Estudiantes
1 : 2
Argentino MM
18:30
FT
Club Olimpo
1 : 0
Santamarina
16:00
FT
Defensores de Belgrano
2 : 0
El Linqueno
14:30
FT
CA Douglas Haig
0 : 1
Independiente Chivilcoy
14:30
FT
Huracan Las Heras
0 : 3
Deportivo Camioneros
14:15
FT
Club Sol de Mayo
2 : 2
Club Atlético Germinal
14:00
FT
Club Cipolletti
2 : 1
Circulo Deportivo
14:00
FT
San Martin Formosa
2 : 0
Sarmiento Resistencia
Argentina Primera B Metropolitana, Apertura
Standings
22:00
-
Argentino de Quilmes
- : -
Sportivo Dock Sud
22:00
-
CA Fenix
- : -
Colegiales
22:00
-
Canuelas FC
- : -
CA Acassuso
22:00
-
Comunicaciones
- : -
Villa San Carlos
22:00
-
Deportivo Armenio
- : -
Deportivo Flandria
22:00
-
Deportivo Laferrere
- : -
Excursionistas
22:00
-
Deportivo Merlo
- : -
Sacachispas FC
22:00
-
Ferrocarril Midland
- : -
UAI Urquiza
22:00
-
Liniers
- : -
Sportivo Italiano
22:00
-
Los Andes
- : -
San Martin Burzaco
22:00
-
Villa Dalmine
- : -
Argentino Merlo
18:30
-
Sacachispas FC
- : -
Villa Dalmine
18:30
-
CA Acassuso
- : -
Deportivo Laferrere
18:30
-
Deportivo Flandria
- : -
Argentino de Quilmes
23:05
-
Colegiales
- : -
Ferrocarril Midland
H2H
18:30
-
Argentino Merlo
- : -
Liniers
H2H
18:30
-
San Martin Burzaco
- : -
Canuelas FC
H2H
18:30
-
Sportivo Dock Sud
- : -
CA Fenix
H2H
18:30
-
Sportivo Italiano
- : -
Comunicaciones
H2H
18:30
-
UAI Urquiza
- : -
Los Andes
H2H
18:30
-
Villa San Carlos
- : -
Deportivo Armenio
H2H
00:10
FT
Excursionistas
3 : 1
Deportivo Merlo
18:30
FT
CA Acassuso
2 : 1
Sacachispas FC
18:30
FT
Deportivo Laferrere
2 : 0
San Martin Burzaco
21:15
FT
Ferrocarril Midland
1 : 0
Sportivo Dock Sud
18:30
FT
Argentino de Quilmes
3 : 0
Villa San Carlos
18:30
FT
Sacachispas FC
0 : 3
Excursionistas
16:00
FT
Los Andes
1 : 0
Colegiales
14:00
FT
CA Fenix
1 : 2
Deportivo Flandria
14:00
FT
Villa Dalmine
1 : 0
Liniers
20:05
FT
Comunicaciones
1 : 1
Argentino Merlo
18:30
FT
Canuelas FC
0 : 2
UAI Urquiza
18:30
FT
Deportivo Armenio
2 : 1
Sportivo Italiano
18:30
FT
Deportivo Merlo
0 : 0
CA Acassuso
Argentina Primera C Metropolitana, Apertura
Standings
22:00
-
AD Berazategui
- : -
Leandro Niceforo Alem
22:00
-
CA Ituzaingo
- : -
Club Atletico Lugano
22:00
-
Club Argentino Rosario
- : -
Defensores de Cambaceres
22:00
-
Club Lujan
- : -
CA Claypole
22:00
-
Deportivo Muniz
- : -
CA Central Córdoba
22:00
-
Deportivo Paraguayo
- : -
Deportivo Espanol
22:00
-
General Lamadrid
- : -
CA Puerto Nuevo
22:00
-
JJ Urquiza
- : -
CSR Centro Espanol
22:00
-
Real Pilar
- : -
CA Atlas
22:00
-
Sportivo Barracas
- : -
Central Ballester
22:00
-
Yupanqui
- : -
Victoriano Arenas
18:30
-
Deportivo Espanol
- : -
Real Pilar
18:30
-
CA Claypole
- : -
Sportivo Barracas
18:30
-
CSR Centro Espanol
- : -
Deportivo Paraguayo
18:30
-
CA Atlas
- : -
Club Argentino Rosario
18:30
-
Central Ballester
- : -
AD Berazategui
18:30
-
Club Atletico Lugano
- : -
El Porvenir
18:30
-
CA Central Córdoba
- : -
General Lamadrid
H2H
18:30
-
CA Puerto Nuevo
- : -
CA Ituzaingo
H2H
18:30
-
Leandro Niceforo Alem
- : -
Yupanqui
H2H
18:30
-
Mercedes
- : -
Deportivo Muniz
H2H
18:30
-
Victoriano Arenas
- : -
JJ Urquiza
H2H
18:30
FT
AD Berazategui
3 : 1
CA Claypole
18:30
FT
JJ Urquiza
3 : 1
Leandro Niceforo Alem
18:30
FT
Club Argentino Rosario
0 : 0
Deportivo Espanol
18:30
FT
CA Ituzaingo
1 : 1
CA Central Córdoba
18:30
FT
Deportivo Paraguayo
0 : 0
Victoriano Arenas
14:05
FT
General Lamadrid
1 : 0
Mercedes
14:00
FT
Club Lujan
2 : 1
Club Atletico Lugano
14:00
FT
El Porvenir
2 : 1
CA Puerto Nuevo
14:00
FT
Real Pilar
2 : 1
CSR Centro Espanol
18:30
FT
Defensores de Cambaceres
1 : 1
CA Atlas
18:30
FT
Yupanqui
3 : 0
Central Ballester
Argentina Reserve League, First stage
Standings
18:00
-
Huracan II
- : -
Boca Juniors II
H2H
18:00
-
Instituto-2
- : -
Rosario Central II
H2H
22:00
FT
Independiente Rivadavia-2
0 : 1
Argentinos Juniors II
18:30
FT
San Lorenzo II
1 : 1
Deportivo Riestra-2
18:00
FT
Newells Old Boys II
2 : 0
Estudiantes de La Plata II
18:00
FT
Platense II
2 : 1
Union Santa Fe II
18:00
FT
River Plate II
1 : 0
Instituto-2
22:00
FT
Central Cordoba II
1 : 0
Sarmiento II
22:00
FT
Talleres II
2 : 0
Tigre II
18:00
FT
Defensa y Justicia II
0 : 0
Huracan II
18:00
FT
Gimnasia La Plata II
1 : 3
Rosario Central II
18:00
FT
Lanus II
2 : 0
Independiente II
18:00
FT
Barracas Central II
0 : 1
Tucuman II
18:00
FT
Godoy Cruz II
1 : 0
Boca Juniors II
18:00
FT
Racing II
0 : 0
Banfield II
18:00
FT
Velez Sarsfield II
4 : 0
Belgrano Cordoba-2
18:00
FT
Independiente II
0 : 1
Defensa y Justicia II
Argentina Liga Profesional, Play Offs
Standings
23:00
-
Estudiantes de La Plata
- : -
Boca Juniors
20:00
-
Boca Juniors
- : -
Estudiantes de La Plata
20:00
-
Velez Sarsfield
- : -
Argentinos Juniors
18:30
-
Argentinos Juniors
- : -
Velez Sarsfield
18:30
FT
River Plate
2 : 3
Boca Juniors
00:15
FT
Godoy Cruz
1 : 2
Velez Sarsfield
21:30
FT
Estudiantes de La Plata
3 : 0
Barracas Central
18:30
Pen
Argentinos Juniors
4 : 3
Defensa y Justicia
Argentina Primera A, Apertura - Women
Standings
22:00
-
Banfield (W)
- : -
Estudiantes (W)
22:00
-
Belgrano Cordoba (W)
- : -
Excursionistas (W)
22:00
-
Boca Juniors (W)
- : -
Racing (W)
22:00
-
CA Estudiantes (W)
- : -
Social Atletico Television (W)
22:00
-
Ferro (W)
- : -
Newells Old Boys W
22:00
-
Gimnasia La Plata (W)
- : -
River Plate (W)
22:00
-
Independiente (W)
- : -
Huracan (W)
22:00
-
Rosario Central (W)
- : -
Urquiza (W)
22:00
-
San Lorenzo (W)
- : -
Platense (W)
18:00
-
Urquiza (W)
- : -
Belgrano Cordoba (W)
20:00
-
River Plate (W)
- : -
Rosario Central (W)
18:00
-
Estudiantes (W)
- : -
Ferro (W)
18:00
-
Newells Old Boys W
- : -
CA Estudiantes (W)
14:00
-
Independiente (W)
- : -
Gimnasia La Plata (W)
18:30
-
Excursionistas (W)
- : -
San Lorenzo (W)
H2H
18:00
-
Huracan (W)
- : -
Racing (W)
H2H
18:00
-
Platense (W)
- : -
Banfield (W)
H2H
14:00
-
Social Atletico Television (W)
- : -
Boca Juniors (W)
H2H
12:15
FT
CA Estudiantes (W)
1 : 3
Estudiantes (W)
18:59
Pst
Belgrano Cordoba (W)
0 : 0
River Plate (W)
18:00
FT
Banfield (W)
4 : 2
Excursionistas (W)
14:00
FT
Racing (W)
1 : 2
Social Atletico Television (W)
18:40
FT
Rosario Central (W)
1 : 1
Independiente (W)
18:15
FT
Gimnasia La Plata (W)
3 : 0
Huracan (W)
15:00
FT
Ferro (W)
4 : 1
Platense (W)
14:00
FT
Boca Juniors (W)
2 : 1
Newells Old Boys W
18:00
FT
San Lorenzo (W)
1 : 0
Urquiza (W)